• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 159
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Пробвай с едно парче, може и да стане.При мен не се получи, ама моето парче постоя и на влага известно време, докато го прибера.
nautilus33 - майстор
Ами в момента са навън, под един навес, и не се мокрят, но като ги погледнах последния път(става дума за череша), видях че се пяха нацепили. Но за кората предполагам ще трябва да изчакам по-дълго за да видя. Интересното е, че клонът вече беше изсъхнал, когато го отрязахме от дървото, и чак след това почна да се цепи. Или това може би е понеже сега влагата излиза по-бързо отстрани(от срезовете).
nautilus33 - майстор
EDI написа:
Бели кората за по-равномерно съхнене...
Днес се опитах да обеля кората на едно парче от ябълка, което го бяха натиснали дървоядите. Там, където беше наядена кората, падна лесно, но там където няма щети се бели много трудно. Има ли някакъв чалъм как да обеля кората така, че да не нараня дървото, понеже искам да я обеля така, че да се вижда шарката на дървото отдолу, но да не е наранено.
hakama - специалист
Super темичка :)

Искам да взема евтина подматрачна рамка.

Намерих една (Росмари) май е този модел. Но за легло 80х190см ми трябва, а въпросната е 80х200.
http://www.rossmari.com/bg/%D1%80%D0%BE ... D1%82.html

Напречната дъска може ли да се измести, след 10см скъсяване на дългата страна? Мисля, че е със сглобка (перо), едва ли е завита само с два винта - челно, но ще пробвам да разглобя моята, което не е гаранция че и тази в обявата е така направена.
Специална машина ли ще ми трябва? Иначе новата е с 25лв отгоре - идеята е да ги спестя. :roll:

нещо такова?
Изображение
nautilus33 - майстор
С какво мога да изрежа кръгъл отвор в парче дърво(парче от клон), така че отворът да не е изрязан по цялата дължина, а само донякъде. Т.е. да има дъно. Опитах с т.нар. плоски свредла за бормашина. С номер 25 се получава, но с 50 вибрациите са толкова големи, че не може да се работи. С боркорона предполагам няма как да стане.
plamen6703 - майстор
Очертай отвора, който искаш да пробиеш и опитай с боркорона, но с по-малък диаметър от нужният отвор и на няколко пъти по очертанията на отвора ще го оформиш :wink:
nautilus33 - майстор
Ще опитам да видя дали ще стане.
plamen6703 - майстор
След това има едни борчета за дърво, може да сложиш на бормашината и да оформиш хубаво отвора :)
EDI - майстор
Аз ги правя с оберката и шаблон.Разпробивам с пересто свредло 20-25 или фьорстнер 35 и после с прав фрезер с лагер. Скоро правих от ябълка свещниче за 4 чаени свещи по този начин.
nautilus33 - майстор
EDI написа:
Аз ги правя с оберката и шаблон.Разпробивам с пересто свредло 20-25 или фьорстнер 35 и после с прав фрезер с лагер. Скоро правих от ябълка свещниче за 4 чаени свещи по този начин.
Точно като тези свещници, които си правил, само че по-дълбоко ми трябва. С фрезата май няма да стане, понеже моята е без регулаж на оборотите и дълбая в череша. Но, не ми пречи да опитам де :) Иначе с пересто свредло и черешата и ябълка си ги дълбая без проблем с номер 25. Но с 50 не става. ОСвен да купя една междинка 35 и първо с нея, и после с 50 малкопо малко, за да има къде да центрирам 50-ката.
Иначе опитах с боркорона, но реултата е никакъв. Има едни на райдер, които се оказаха гола вода. Болта държащ центриращото свредло се развива от вибрациите и нищо не става. Трябва да търся от тези боркорони, които са единични номера, а не т.нар. комплекти.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: