Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
нед мар 08, 2020 12:45 amnpace написа:
Я кажете профил с такава форма:

Без име.png


с какво може да се издялка? :-D
Объл, но не сектор от кръг, примерно за рамка на огледало.
Предполагам фреза, обаче не намирам фрезер с такава или половината на такава форма.

Според мен може да се постигне с два паса с подобен таблен фрезер.

Изображение
nikolson - майстор
Пък според мен, най-добре от полукръгла ламперия.
Прикачен файл:
Screen Shot 2020-03-08 at 12.49.06 PM.png
npace - специалист
4-5 см широк детайла.
Дървото вече е факт, въпроса е само как да го надялкаме. :-D
Аз фрезери само по каталог гледах, още не съм ходил по железариите и вероятно затова не съм намерил. :-D
EDI - майстор
Има специални фрезери с такъв профил, но у нас няма.Търси fingerboard router bit.
cvetomir_77 - специалист
нед мар 08, 2020 3:10 pmEDI написа:
Има специални фрезери с такъв профил, но у нас няма.Търси fingerboard router bit.
Профилен фрезер (за оберфреза) с такава дължина, мисля че няма. Вариянтите според мен са горните два: или с таблен фрезер или с ламперията. Даже като се замисля, май наистина с ламперията ще е най-евтино и най-бързо.
npace - специалист
Прикачен файл:
fingerboard router bit.png
fingerboard router bit.png (35.86 KиБ) Видяна 1786 пъти


Перфектно. :-D
nautilus33 - майстор
Учадчно ли е да се лакира с лак на водна основа във влажно време? Че от няколко дена не спира да вали.
bulhomes2 - майстор
Вчера лакирах. И понеже от тази фирма (А.Н.Н.2) взимах за пръв път ги питах. Нямало проблеми.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Дано се отнася за всички марки :)
wanderer - специалист
Понеже правя пренареждане на материалите си, в голямата си част маломерни парчета с твърде шарен произход и време на придобиване съм решил да третитам всичко с препарат против дървояди и тогава да нареждам. Спрял съм се на BOCHEMIT PLUS I, но от информацията в интернет не намирам какво би било остатъчното му негативно действие за хората. материалите ми стоят в помещението в което работя, но не е проблем да изчакам няколко дена "карантина" след третирането им. Ако някой знае нещо повече по въпроса ще бъда благодарен да сподели.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: