Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Преносимост за сметка на прецизност.
cvetomir_77 - специалист
Здравейте, някой от вас правил ли е врата тип "хармоника" и ако да - то какви панти е използвал?
ZEDYCUS - майстор
Правил съм, ползвам система Саличе.
viewtopic.php?f=17&t=51383&hilit=%D0%93 ... 0%BE%D0%B1
PIP - майстор
нед май 10, 2020 7:43 pmcvetomir_77 написа:
Здравейте, някой от вас правил ли е врата тип "хармоника" и ако да - то какви панти е използвал?
Аз ползвам прави ''бат'' панти. Ако вратите са с фалц е добре фалца да се съобрази с дълбочината на пантата, другия вариант е да намерши фалцови панти. Може и без фалц, но ще имаш процеп светлина.
cvetomir_77 - специалист
Може ли линк за пантите или някоя снимка в по-близък план
PIP - майстор
Бях сложил снимки, но ги махнах, понеже са от домовете на клиенти. Не си дал никаква информация за какви врати става дума, затова най-добре напиши в гугъл folding door hardware и ще ти излязат различни варианти.
cvetomir_77 - специалист
пон май 11, 2020 10:13 pmPIP написа:
Бях сложил снимки, но ги махнах, понеже са от домовете на клиенти. Не си дал никаква информация за какви врати става дума, затова най-добре напиши в гугъл folding door hardware и ще ти излязат различни варианти.
Нещо не разбирам въпроса ти. :?
По гоге съм питал това: "Здравейте, някой от вас правил ли е врата тип "хармоника" и ако да - то какви панти е използвал?"
Обмислям да си я правя сам от дъски с дебелина между 16 и 20 мм, но още оглеждам механизмите. Определено ще ми излезе доста по-скъпа от това да си купя готова, но се надявам, че външният вид и качеството ще са на значително по-високо ниво от купешките.
.
PIP - майстор
Не съм ти задавал въпрос, защото изгубих интерес да пиша по темата.
Влизаш веднъж на ден за 2мин, задаваш въпрос без никаква информация и очакваш конкретен отговор.
hard_core - специалист
Здравейте, намислил съм една дивотия :-D ...

но срещам трудност в намирането на подходящите панти. Гледах чепови панти, които са най-близко до това което ми трябва, но те са за стъкло и U-то е 5-7мм, а дъските ще са 18-19мм /не че не мога да ги изтъня, но не ми се ще :) /. Попаднах на ТЕЗИ, екстра са, но само на този производител намирам. И другото ми притеснение е дали са подходящи за външни условия :? Дъските ще са 1900х96х18.
Моля за мнения, идеи и линкове към подходящи за целта панти. Благодаря!
ceco_144 - специалист
Ако няма подходящи панти, не можеш ли с една обикновена планка и нит ф8, заварка и алуминиева тръба с отвор ф8. Така каквато и да е дебелината на дъската няма да е проблем. Планки поне има 1000 размери 🙂

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: