Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Може да е било само за нутове. Но общо взето гадаем.
mavryt4o - майстор
нед апр 03, 2022 11:18 ammiliad написа:
Може да е било само за нутове. Но общо взето гадаем.
Общо взето толкова разбираме. 😁
bimbaeco - майстор
За нутове е рендето. Металното перо служи да центрира ножа (перото влиза в улея на ножа). Левият линеал определя отстоянието от ръба на детайла. Втория линеал не знам за какво е. И преди съм се чудил. На английските им е малко по-друга концепцията, а аз предимно тях познавам.

https://www.camberwellantiquecentre.com ... irca-1860/
Би трябвало така да изглежда сглобено
nikolson - майстор
Вторият линеал не служи ли за разширяване на длаба с изместване, без да се сменя ножа?
bimbaeco - майстор
Звучи логично да е така:)
miliad - майстор
Според мен е дълбочинен ограничител. Имам в къщи едно профилно ренде,ще го погледна като се прибера. Но по спомен беше с друга конструкция.
Като гледам снимките на бимбаеца, имам чувството че металния зъб долу, е и режеш елемент - страничен подрезвач.
bimbaeco - майстор
Сега видях че на неизвестния линеал отворите за закрепяне са издължени вертикално, което означава, че най-вероятно наистина е стопер за дълбочина. За металното перо обаче съм убеден, че носи ножа. Пускам снимки от едно мое ренде.

Прикачен файл

20220404_222034.jpg

Прикачен файл

20220404_222118.jpg

Прикачен файл

20220404_222135.jpg
Благодаря за информацията, вече си изясних схемата кое за какво е по рендето.
Сега се хващам да го стегна и после да си дялкам нутове
нед апр 03, 2022 5:46 pmbimbaeco написа:
За нутове е рендето. Металното перо служи да центрира ножа (перото влиза в улея на ножа). Левият линеал определя отстоянието от ръба на детайла. Втория линеал не знам за какво е. И преди съм се чудил. На английските им е малко по-друга концепцията, а аз предимно тях познавам.

https://www.camberwellantiquecentre.com ... irca-1860/
Би трябвало така да изглежда сглобено
Точно така изглежда, само дето моето е бая по-вехто но ще си го направя годно за работа
wanderer - специалист
Бихте ли препоръчали читав фрезер от този тип (surface trim или както там се нарича) на цена до около 50 паунда? Захват 1⁄2, мощност на оберфрезата 2000W
Прикачен файл:
279739412_357710819535915_7725101392485644160_n.png

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: