• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 159
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
По-добре крака и други масивни неща да се слепват от парчета, та в тази насока съобрази да си разбичиш на 4 и 5 см дбелина примерно.
kuuuuuul - майстор
Ако може да направиш една талпа 8-10см в повече,за мене срещу заплащане или мога да ти направя някоя чиния която ще пасва идеално на масата която ще направиш. :partyman:

Прикачен файл

IMG_20171214_095616.jpg
IMG_20171214_095616.jpg (45.8 KиБ) Видяна 1557 пъти
mavryt4o написа:
10 на 10 си направи евентуално за някой крак.Харесва ми че правиш сглобки а не разчиташ само на винтове за което =D> Продължавай в тази насока.
В масата няма нито едно винтче, само дърво и лепило. Не харесвам използването на винтове и всичко което възнамерявам да направя ще е само със сглобки. Засега допускам много грешки, но след малко повече тренировки ще се получи. Тъкмо до тогава материала вече ще е сух.
kuuuuuul написа:
Явора и Ясена са много близки по структура и качества,разликата е в оцветяването.Явора е кафяв а ясена почти бял.Намерих две парчета за сравнение.
Много добре ми изглежда кафявото, ще е най добре да се запази естествения цвят.
Здранейте, може ли да ми препоръчате учебник по дървообработващи машини и инструменти и по дървообработване?
mavryt4o - майстор
Ванката790 написа:
Здранейте, може ли да ми препоръчате учебник по дървообработващи машини и инструменти и по дървообработване?
учебника е тук фоума но без нагледна практика...
plamen6703 - майстор
Ванката790 написа:
Здранейте, може ли да ми препоръчате учебник по дървообработващи машини и инструменти и по дървообработване?
Ето ти два учебника и са напълно безплатни: http://woodbg.blogspot.bg/ и https://woodcraftbg.wordpress.com/page/2/ :partyman:
Благодаря, разгледах и двата блога, има какво да се научи.
Реших да си направя навес на село имам нужния инструмент но малко познания по тази тема та някой може ли да ми помогне интересува ме материяла който ще ми трябва за навес 3 3.5 висок 2.5 дебелина на гредите за да висне
milen56 - специалист
Колеги, и аз съм замислил нещо подобно, по-скоро малко стайче 2.5/2.0м. С какво мога да го затворя? Мислех за ОСБ, но то поема много вода и за една зима ще замине, другото за което се сещам е с дъски. ОСБ-то с какъв диск се реже за да стане среза по-гладък ?
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: