• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 159
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Едно барбекю съм си затворил с OSB преди десетина години и мисля, че поне още 10 ще изкара. Диска - колкото са повече зъбите, толкова по-фино реже. Ма за OSB пък чак толкоз...
mavryt4o - майстор
За осб най-много 20лв за диск .Какъв фин срез търсиш за този отпадък?
milen56 - специалист
Значи може и с ОСБ да го затворя и една блажна боя да му ударА, пък нека го вали дъжд и сняг. А за зъбите, каквито дадът с циркуляра, че и него трябва да купувам.
EDI - майстор
Милене, залепи му на ОСБ -то един стиропор с пяна и го шпакловай с бяла шпакловка и мрежа.
mavryt4o - майстор
и отпусни някой метър послушай ме
bulhomes2 - майстор
Сигурно за стряха говориш?
milen56 - специалист
Стряха ще му отпусна, но това със стиропора и шпакловката е много добра идея.
cvetomir_77 - специалист
EDI написа:
Милене, залепи му на ОСБ -то един стиропор с пяна и го шпакловай с бяла шпакловка и мрежа.

Немците правят огромни магазини и къщи по тази технология. Това не е шега! Виждал съм го доста пъти, а и момента живея в подобна къща, построена в началото на миналия век и ремонтирана през 70-те години от вътре по този начин, тъй като тогава още не е имало гипскартон.
Фитилчо - майстор
Ще хванете черна плесен във стените вътре по този начин.... МНОГО е вредна и канцерогенна
cvetomir_77 - специалист
вт юни 05, 2018 8:32 pmФитилчо написа:
Ще хванете черна плесен във стените вътре по този начин.... МНОГО е вредна и канцерогенна
Това са снимки на магазин строен преди около 15 години (последният обект на който работих). Целият е от дърво (слепени дъски и OSB). Там където се вижда дървото е след като сме изчистили изолацията заедно с мазилката. Виждаш ли някъде плесен?
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: