Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Цена/качество фрезерите на wealden дето си показал са много добри. Има и по-добри, но на два-три пъти цена (titman), ако ще пазаруваш от uk.
wanderer - специалист
Умишлено скрийншотнах този, защото имам 3-4 фрезера на wealden и с моят темп на натоварване нямам забележки към тях. Та много вероятно избора да е този от снимката.
АврораББ - напреднал
Здравейте имам въпрос. Трябва да закрепя две дървени греди една към друга с някакъв вид стяга (кашпа-сандък с решетка за увивни растения към нея,за по-дебела греда с цел по-добра опора. (гредите са 4x4 и 4x2 ) . без винтове , за да могат лесно да се разделят, и да не изглежда грозно все пак :?
Последна промяна от АврораББ на пон юни 13, 2022 5:40 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
пон юни 13, 2022 1:46 pmАврораББ написа:
Здравейте имам въпрос. Трябва да закрепя две дървени греди една към друга с някакъв вид стяга (кашпа-сандък с решетка за увивни растения към нея за по-дебела греда за по-добра опора. (гредите са 4x4 и 4x2 ) . без винтове , за да могат лесно да се разделят, и да не изглежда грозно все пак :?
Аз нищо не разбрах. Само да отбележа, че 4/4 е летва, не греда. Просто уточнявам мащабите на изделието. Хмм. Медната тел върши чудеса, а и изглежда автентично.
EDI - майстор
Снимчица ще опрости нещата.
mavryt4o - майстор
пон юни 13, 2022 5:26 pmmiliad написа:
пон юни 13, 2022 1:46 pmАврораББ написа:
Здравейте имам въпрос. Трябва да закрепя две дървени греди една към друга с някакъв вид стяга (кашпа-сандък с решетка за увивни растения към нея за по-дебела греда за по-добра опора. (гредите са 4x4 и 4x2 ) . без винтове , за да могат лесно да се разделят, и да не изглежда грозно все пак :?
Аз нищо не разбрах. Само да отбележа, че 4/4 е летва, не греда. Просто уточнявам мащабите на изделието. Хмм. Медната тел върши чудеса, а и изглежда автентично.
И летва не е 🙂
Lisko - майстор
В сантиметри ли говорите?
Щото 4х4" си е баш греда.
mavryt4o - майстор
Привет драги съфорумци надявам се ви заварвам в добро здраве.Правя си една машина в стила на форума от този тип Ще е като прикачен инвентар на самоделния ми хоризонтален банциг. За добро или лошо се сдобих вече с мотор с данните от снимката долу.Намерих уж човек, който каза че ще ми изработи глава с сменяеми пластини. Движението ще е на линейни лагери и него го оставяме. Въпроса ми е електрически. Намерил съм инвертор 5,5кв.Дали е подходящ за наличния мотор. Ще искам да мога да регулирам да върти с 6000об. при фрезоване и 2000 да речем при шлайфане. Ще искам да тръгва и плавно че сега скача като кон мотора. Мислите ли че ще бъде успешно начинанието ми и трудно ли се програмира инвертора?

Прикачен файл

IMG_20220923_133541_copy_1008x1345.jpg
Goldenlux - напреднал
Здравейте, търся мнения относно закупуване на диск за пендула. Интересува ме някой ползва ли оранжев cmt и дали пуска боя по детайлите след рязане, това ми е евтиния избор, иначе съм се спрял на https://bashmaistora.bg/disk-s-tvardosp ... 37283.html или този https://bashmaistora.bg/disk-s-tvardosp ... 37482.html
На първия пише за мека и твърда дървесина, на втория пише за ПДЧ, но и двата се водят финиш и са atb с малка разлика в ъгъла на зъбите, ще режа предимно дървени профили, искам максимално гладък ряз?🍀
PIP - майстор
В описанието ги дават за герунг циркуляр, но според мен 3.2мм е по-скоро за настолен циркуляр дебелин, също така за пендула е по-добре ъгъла да не е толкова агресивен, защото ще увлича. 2.4-2.5мм, макс 2.8 и -5 градуса според мен е по-добре.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: