• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 159
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Оттатък голямата локва става дума за други скилове https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... w&_sacat=0
Primus - специалист
Много малко модели са под 3.4 кг. Посочете други де.

А конкретно за 1052?
Chefo77 - майстор
Аз лично в последните години съм ползвал по-често 3 циркуляра - CS25 на Райдър, PKS 55 на Бош и 7601 на Макита. Последният е в класа на Скил 1052 по размери, много добър - но е голям и неудобен за дребни приложения. Затова и мисля, че ще ти е неудобен.
Бошчето е може би най-универсалния от трите, погледни го - заслужава си!
А Райдърчето само по себе си е уникално, защото комбинира малък диаметър със стандартен захват и ниско тегло - единственият друг такъв циркуляр, е на Мафел, но цената там е много много нагоре. Но е Райдър с всичките му недостатъци - недомислен е откъм видимост, изсмукване на стърготините (макар и по двата параметъра да съм го модифицирал) и не зная докога ще работи :lol: :lol:
Скила не зная откъде ще го намериш, не се произвежда доколкото виждам.
Ако замисляш втора ръка - е друго :)
nikolson - майстор
https://edigital.bg/cirkulyarni-trioni/ ... br-p359756
Идея нямам за този магазин, но цената е много ниска.
Primus - специалист
За това говоря, половин кило под боша и повече от два пъти по-евтин!
cvetomir_77 - специалист
съб юни 30, 2018 6:00 pmChefo77 написа:
Аз лично в последните години съм ползвал по-често 3 циркуляра - CS25 на Райдър, PKS 55 на Бош и 7601 на Макита. Последният е в класа на Скил 1052 по размери, много добър - но е голям и неудобен за дребни приложения. Затова и мисля, че ще ти е неудобен.
Бошчето е може би най-универсалния от трите, погледни го - заслужава си!
А Райдърчето само по себе си е уникално, защото комбинира малък диаметър със стандартен захват и ниско тегло - единственият друг такъв циркуляр, е на Мафел, но цената там е много много нагоре. Но е Райдър с всичките му недостатъци - недомислен е откъм видимост, изсмукване на стърготините (макар и по двата параметъра да съм го модифицирал) и не зная докога ще работи :lol: :lol:
Скила не зная откъде ще го намериш, не се произвежда доколкото виждам.
Ако замисляш втора ръка - е друго :)
Аз имам два броя PKS 55 Bosch и съм ужасно доволен.
mavryt4o - майстор
Някой който ползва би ли ме насочил към добри очила за защита на очите от фин прах?
Lisko - майстор
ср юли 04, 2018 12:41 ammavryt4o написа:
Някой който ползва би ли ме насочил към добри очила за защита на очите от фин прах?
Аз не ползвам, но въпросът живо ме заинтригува, защото само през очила за плуване няма как да влезе. Или цяла маска тип противогаз.
И другото - ако усещаш нещо в очите - сигурен ли си че е именно от финия прах?
Има ли варианти да го засмукваш или издухваш с нещо?
Вчера като работих на двора ми беше много драго щото вятъра издухваше всякакъв прах който правех.
wanderer - специалист
ср юли 04, 2018 12:41 ammavryt4o написа:
Някой който ползва би ли ме насочил към добри очила за защита на очите от фин прах?
mavryt4o - майстор
Очите ми бяха като на вампир и все едно имах стружка.Доктора ми каза трупало се е с времето и са се възпалили и топлото време било оказало влиание.Днес си купих на 3М около 20лв са им всички модели дано свикна с тях както и с шлемофоните ,които докато не ги намеря не пускам нищо просто .
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: