Всичко за дърводелството
PIP - майстор
На мен каретката ми изглежда много нестабилна, от там и разлики. Тоя резултат се постига с всяка фреза с шаблон от две летви с една малка плоскост и копирна фтулка на фрезата. Щом имаш бор апарат си вземи качествени дълги бургии за дълбоките женски сглобки, мъжките със стационарната фреза. За малки елементи ръчна фреза е достатъчна начало, а ако искаш нещо фабрично аз бих предпочел нещо от тоя срот link1, link2
mavryt4o - майстор
Направих две сглобки за проба с настолната и новата установка с борапарата. Получих добра стегнатост и точност. Доволен съм от резултата вече не мисля за домино фреза та. Хубаво е човек да има малко свободно време за проби. Почвам един познат на някой мой проект за люлеещ се стол. Ще е подарък за пенсионирането на моя стар началник майор. Имам 40 дена и ще се опитам да направя колкото се може по-подробен снимков материал качен в отделна тема. Ако някой се запали ще му изкопирам шаблоните. Преди 5-6 години пусках тук тема аджеба как се прави пустиня стола сега ще показвам.

Прикачен файл

IMG_20191226_201409-1632x1224.jpg

Прикачен файл

IMG_20191226_201337-1224x1632.jpg
PIP - майстор
Супер, но е добре да смениш бургиите с такива за дърво.
ZEDYCUS - майстор
:cool: Мерак за шаблона имах още преди години, но се разминахме нещо. И сега съм навит, та да не е без нищо ще те уредя с една такваз бургия за борапарата фи 12мм, дълга към 10см, ако не се лъжа. Немски са май. Режещо едно перо. Попаднаха ми преди време, мислех ги и ги разпродадох като копирни за дърводелски струг, но Жоро ма светна за какво са били. Добре, че запазих 4-5 бр. Идва времето да оправя 3 операционката и за бор апарата май ще те копирам, на отделна постановка, че няма място и ще се мести насам натам.

Прикачен файл

Untitled.png
mavryt4o - майстор
съб дек 28, 2019 12:04 amZEDYCUS написа:
:cool: Мерак за шаблона имах още преди години, но се разминахме нещо. И сега съм навит, та да не е без нищо ще те уредя с една такваз бургия за борапарата фи 12мм, дълга към 10см, ако не се лъжа. Немски са май. Режещо едно перо. Попаднаха ми преди време, мислех ги и ги разпродадох като копирни за дърводелски струг, но Жоро ма светна за какво са били. Добре, че запазих 4-5 бр. Идва времето да оправя 3 операционката и за бор апарата май ще те копирам, на отделна постановка, че няма място и ще се мести насам натам.
С такава машинка ме обурудва та на теб ли няма да направя. :partyman:
winger - специалист
Здравейте, някой знае ли това как се казва на български и дали го има на нашия пазар?

https://www.ebay.com/itm/All-in-One-Cla ... SwoAFcF3tI

Мастар със стяга!?
Благодаря!
cvetomir_77 - специалист
вт яну 07, 2020 8:25 pmwinger написа:
Здравейте, някой знае ли това как се казва на български и дали го има на нашия пазар?

https://www.ebay.com/itm/All-in-One-Cla ... SwoAFcF3tI

Мастар със стяга!?
Благодаря!
Такива съм си купувал от Lidl Германия. Предполагам че ги има и в Lidl България.Тогава (преди 2 години) бяха на някаква цена около 7-8 Евро, сега гледам че се продават по около 20 Евро.

EDI - майстор
В Лидъл ги имаше, няколко пъти ги предлагаха.
nautilus33 - майстор
Да попитам нещо, понеже не откривам темата или мнението, в което беше спомената нужната ми информация.
Та, ремонтирам дървена дограма, като свалям блажната боя, шлайфам до дърво, и после с лак на Сикенс на водна основа. Дали от лака, или от това, че остава част от безира, лака не навсякъде хваща добре, т.е. като закача с нещо по-твърд дървото, и на места лака пада. На места даже с нокът като натисна и свалям по малко.
Спомням си, че някой беше похвали лазурния лак на Декоратор мисля. Дали не беше Еди? Та, ако някой може да даде мнение за него, и дали става за целта. Преди повече от година лакирах една дървена стълба, която си сглобих. Доволен съм как хвана. Мазах я с хоросан и какво ли не, и лака си държи. Ако не се лъжа, и едно детско легло лакирах с него преди години- ами колкото и да го дера, лака не пада. Та, си мисля с него да опитам.
winger - специалист
Някой да има представа къде в София мога да намеря метална/стоманена планка(плочка,пластина... и т.н.) с размери 200/200 или 200/250 и дебелина 4-5мм.
Благодаря

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: