• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 159
Всичко за дърводелството
plamen6703 - майстор
Скъпо ми се струва, това дали няма да ти върши работа http://jelezaria.com/product/4162/zhilo ... aider.html
EDI - майстор
Маврудчо, не можеш го захвана, иска цанга за жилото и резба за капачката на неподвижната част.По-добре си вземи една евтина шлифовалка с жило в комплекта.
mavryt4o - майстор
EDI написа:
Маврудчо, не можеш го захвана, иска цанга за жилото и резба за капачката на неподвижната част.По-добре си вземи една евтина шлифовалка с жило в комплекта.
разби ми детските мечти :sad:
EDI - майстор
Има евтини шлифовалки, РАЙДЪР имат една за около 40 лева, иначе са средно между 50 и 60, барабар с жилото и аксесоари.Може да се преработи и оста на мотора, но иска стругарска работа и не си заслужава според мен.
Ивелин1 - специалист
Здравейте колеги.
Искам да попитам за мнение и препоръки за ръчно ренде. Искам да си закупя ръчно ренде. Нещо до 100 лв. Не държа да е много голямо. Ще се използва непрофесионалелно.
Снимките са примерни. Разбира се предпочитам Stanley, но не вярвам да намеря Stanley за този ограничен бюджет.
Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат!!! :?:

Прикачен файл

IMG-3114e22bb5be227fbe5d04ce21b7a4bc-V.jpg

Прикачен файл

IMG-5368cc6a7229eb5fb6d88ca939649c13-V.jpg

Прикачен файл

IMG-e5565f8fe3665e4b33595053e8646a5e-V.jpg
IMG-e5565f8fe3665e4b33595053e8646a5e-V.jpg (61.69 KиБ) Видяна 1046 пъти
themask - специалист
Намери в ebay.co.uk старо Стенли. Аз моето N4 го взех за няма 20 паунда. Има даже оригинална кутия и упътване.

Ето 2 снимки преди/след :)
Прикачен файл:
rende1_resize.jpg
Прикачен файл:
rende2_resize.jpg
Ивелин1 - специалист
themask написа:
Намери в ebay.co.uk старо Стенли. Аз моето N4 го взех за няма 20 паунда. Има даже оригинална кутия и упътване.

Ето 2 снимки преди/след :)
Благодаря за идеята, но предпочитам нещо ново. Затова съм и съгласен да не е Stanley. Важното за мен е да отнема лесно и чисто!!!
themask - специалист
Е отнемането какво общо има с годината на производство? Взимаш си качествен инструмент, пък останалото е въпрос на заточено острие. :partyman:
nikolson - майстор
Работата е там, че рендетата на Стенли в Европа не са имане, а май и се правят в Китай. А старите са произведени в Англия, или, още по-добре, в САЩ. От новите, в Англия тези рендета са с пластмасови ръкохватки.
bimbaeco - майстор
Новите рендета не могат да се мерят със старите по качество на изработката и на материалите. Това SB3, особено, става само да го хвърлиш по някой, който те е ядосал за нещо :). Най-хубавите рендета, които имам, са Стенли и Рекорд, произведени между Първата Световна и 1970 г.
Ако все пак държиш да е ново И ХУБАВО, и да става за работа, приготви три пъти по 100 и нагоре.
Това е кажи-речи най-евтината марка от хубавите нови рендета:
http://www.rutlands.co.uk/sp+woodworkin ... nds+dk1180
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: