• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 159
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
чет ное 22, 2018 8:56 pmZEDYCUS написа:

Пък аз ще скоча на 154. Щото ме блазни това за самопробивните.
Аз не намирам никаква разлика с тая 'екстра'.
чет ное 22, 2018 9:54 pmwanderer написа:
  • малко отклонение от винтовертие. някой ползва ли такава уйня, и препоръка за нещо прилично на приемлива цена у нас?
https://www.google.com/search?q=Digital ... 66&bih=658
Имам подобна на trend и за 3-те години, откакто съм я купил съм я ползвал 2 пъти, не си заслужава парите. По-добре 'аналогова'
ZEDYCUS - майстор
Разликата в метал или дърво не я усещаш. Останал съм с впечатление, че работиш основно масив?
PIP - майстор
По принцип работя основно с дърво, но съм я пускал на самонарезни винтове и винтове за гипсо картон в метална констркция и не намирих разлика, може би ако работех основно с метал ще се усети. Аз съм свикнал със спусъка и не ползвам и скоростите. Не че е ненужен, но за мен размера, произведен в япония, прахо и влаго защитен и по-мощен са водещите неща в избора.
Последна промяна от PIP на пет ное 23, 2018 9:04 am, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Ето моя - http://etop.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8 ... -02lb.html естествено има и други, има и евтини от чужбина, въпрос на избор.Обаче гледайте какво купувате, различика между моделите са огромни ,затова и разликата в парите е огромна.Моя струва 30-ина и малко долара в АЛИ, и има защо, сравнявал съм с други мерилки от вида.Ползвам го почти за всичко, не само за машини.
Аз скоро намекнах, че събирам ЕЙНХЕЛ, ма не обърнахте внимание.Има безчетков импакт 180 нютона, 18 волта и стартов пакет с две батерии 2 и 3 ампера и зарядно за около 250 лева, всичко с 3 години гаранция.Голям дзвер е, да знаете.Като за моята дейност е идеален.
themask - специалист
пет ное 23, 2018 8:58 amEDI написа:
Ето моя - http://etop.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8 ... -02lb.html естествено има и други, има и евтини от чужбина, въпрос на избор.Обаче гледайте какво купувате, различика между моделите са огромни ,затова и разликата в парите е огромна.
В какво се състои разликата? Питам сериозно, защото единствената, която мога да се сетя, е да не мери правилно.
EDI - майстор
Точността при меренето - зависи от сензора вътре, освен това мери ляво и дясно на 180 градуса, и трите равнини са мерителни, без горната, сиреч при вземане на база, ляво и дясно е точно 90 градуса, има задържане на измерено, после да се ползва за база.Също така отчитането е различно, някои отчитат до десета у,други до стотна.Поне това забелязах аз, като сравнявах с два други уреда.Не съм капацитет по въпроса, но едно, друго забелязах при сравняването.Вероятно, тези неща не са от кой знае какво значение за домашната работилница, но дето вика един приятел, приятно си е все пак. :lol:
То иначе има и за много повече пари, ама там вече хич няма смисъл да се купуват.
wanderer - специалист
  • в повечето слчаи гледам да избегна най евтините опции (не че е меродавен критерий за качество), но и на мен малко не ми се дават 100 кинта за това. гледам във FFX едно, колко е trend един господ знае, но всички останнали дреболии дето го търся ги има тук, и може би това ще е -
https://www.ffx.co.uk/tools/product/Tre ... -Level-Box
ZEDYCUS - майстор
PIP
По принцип работя основно с дърво, но съм я пускал на самонарезни винтове и винтове за гипсо картон в метална констркция и не намирих разлика, може би ако работех основно с метал ще се усети. Аз съм свикнал със спусъка и не ползвам и скоростите. Не че е ненужен, но за мен размера, произведен в япония, прахо и влаго защитен и по-мощен са водещите неща в избора.
Има разлика между самонарезни и самопробивни винтове за метал. Самонарезния и за гипсокартона е дефакто като винт за дърво. https://www.fixator.bg/krepezhni-elemen ... -za-metal/
Проблема със самопробивния е, че отпред е като перо и като тръгнеш да пробиваш особено тънък метал 2мм(с по дебел метал се получава при излизане на перото в края на пробиването), в един момент заклинва(отвора не става цилиндричен) и импакта като удари един два пъти и често къса перото. Като се спре удара все си мисля, че това ще се избегне.
Дано някой пробвал екстрата на метал да сподели опит. Надявам се на мавритчо, да си го вземе и сподели. :razz:

Еди честито за машинката, ще върши работа. Дай линк да хвърля поглед на спецификациите.
EDI - майстор
Вандерер, добре изглежда, нормално показатели за нашата дейност.Ванка, линк в понеделник, сега съм с таблета.Виж на сайта на Аинхел, там го има, от серията с една батерия много машини е.
PIP - майстор
моя грешка, погледнах линка на ZEDYCS и се оказва, че винтовете дето им казвам санонарезни били самопробивни #-o

втора грешка, аз мислех че става дума за дигитален 'ъгломер'
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: