Всичко за дърводелството
miliad - майстор
вт фев 02, 2021 10:02 amthemask написа:
Хайде пак консултация за чекмеджетата: какво би било удачно да ползвам за дъна? Размерите ще са грубо 55х60см, тоест не са малки. Ще има сравнително тежки неща в тях - 10 литров гювеч и подобни :) Мислех си за нещо с дебелина 6мм. Ок ли е, много ли е, малко ли е? :?
6мм какво? Рифелова стомана?

Зависи от конструкцията на чекмеджето и водача. Дъното припокриващо ли е, на нут ли е в кутията или комбинирано?Водача странично или долно водене?
Достъп до материали? ХДФ, МДФ, шперплат, ПДЧ 10-16-18мм?
Ако те страх, слагай ПДЧ 18 и си готов.
Друг е въпроса, водач за колко кг товароносимост ползваш.
themask - специалист
Ако знаех какво, нямаше да питам :)
Дъното мисля да е просто залепено и хванато с винтове отдолу, без нутове и подобни. Водачите са странични телескопични (препоръчаните от ZEDYCUS). Мисля, че бяха за 35кг. Материали всякакви в магазина.
cvetomir_77 - специалист
вт фев 02, 2021 10:24 amthemask написа:
Ако знаех какво, нямаше да питам :)
Дъното мисля да е просто залепено и хванато с винтове отдолу, без нутове и подобни. Водачите са странични телескопични (препоръчаните от ZEDYCUS). Мисля, че бяха за 35кг. Материали всякакви в магазина.
Ти май искаш да си купуваш нов гювеч?
themask - специалист
Тоест според теб залепено и завинтено дъно няма да издържи гювеч?
themask - специалист
вт фев 02, 2021 12:11 pmmavryt4o написа:
Стар ламинат 😁
Хахаха, да имах 3 квадрата, ама нямам. А то шперплатът по-евтин от ламината :)
ZEDYCUS - майстор
themask
Тоест според теб залепено и завинтено дъно няма да издържи гювеч?
6мм мдф така завинтен издържа спокойно килограмите предвидени за плъзгача. На дъното на едното чекмедже дето си държа частите за две менгемета и други болтове и крепежи за тях, е така закрепено(не съм лепил) 6мм с винтове 30мм и по ъглите 20мм да не цепне. Тежат към 25-30 кила железата. Другия шкаф за бормашината също ми е така направен, но там теглото е по малко до към 10 кила на ред да се събира.
Тоз гювеч дори и да е тежък, няма да стигне повече от 10 кила, коя жена ще вдигне повече :-D Пък два не може ги събра в едно чекмедже.
themask - специалист
cvetomir_77 може би реши, че гювеча ще е с мръвките вътре :) И аз мисля, че няма да падне дъното. По-скоро не съм сигурен за евентуално провисване при този размер.
ZEDYCUS - майстор
Ако те притеснява да провисне мдф-а , заложи вътре 18мм както ти писа милиад. Или просто заложи 2 -3 см между дъно и чело на чекмеджетатата. Няма как да проверя има ли и колко е провисването, с горепосочените железа, че съм си в пловдив тая седмица. :-D
cvetomir_77 - специалист
вт фев 02, 2021 5:00 pmthemask написа:
cvetomir_77 може би реши, че гювеча ще е с мръвките вътре :) И аз мисля, че няма да падне дъното. По-скоро не съм сигурен за евентуално провисване при този размер.
При този размер на чекмеджето би трябвало да се съберат ПОНЕ два гювеча. Аз не вярвам, че в това чекмедже ще стои само празният гювеч. Аз например в празния гювеч слагам и други съдове за да уплътня мястото и гювеча от 3 кила (например) става поне 6, а до него (ако имам такова голямо чекмедже) ще има да речем две купчини с по 6 чинии дуралек. А сега смятайте килата и после четете за издръжливостта за на видите, на опън завити в чам!

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: