Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Отвориха големите магазини - Номе макс има всякакви летви. :wink:
вт апр 13, 2021 10:00 pmZEDYCUS написа:
Отвориха големите магазини - Номе макс има всякакви летви. :wink:
Проверих онлайн home-max + praktiker предварително, но или изборът е по-беден, или няма размери сходни на тези, които търся.
mavryt4o - майстор
Мога да ти направя по размера заготовките ако не намериш. С импегниране и тониране обаче ще се наложи да се потрудиш сам😁Да не забравяме името на форума.
ср апр 14, 2021 6:59 amfloydogi написа:
https://bauhaus.bg/daski/c/1278

Може да поръчаш.
Много благодаря! :prayer:
P88-Verona - специалист
Изработвам си два шкафа от ЛПДЧ, но ми продадоха кофти плочи и вижте на снимките какво се получи.
Дайте съвет как да поправя това възможно най-качествено. :? Колкото по-малко видимо толкова по-добре.
Както се вижда, някой страни са много зле.
Ако ще трябва нова тема кажете.

Прикачен файл

IMG_20210423_001131.jpg

Прикачен файл

IMG_20210423_001538.jpg

Прикачен файл

IMG_20210423_001453.jpg

Прикачен файл

IMG_20210423_000853.jpg
miliad - майстор
ср апр 28, 2021 4:11 pmP88-Verona написа:
Изработвам си два шкафа от ЛПДЧ, но ми продадоха кофти плочи и вижте на снимките какво се получи.
Дайте съвет как да поправя това възможно най-качествено. :? Колкото по-малко видимо толкова по-добре.
Както се вижда, някой страни са много зле.
Ако ще трябва нова тема кажете.
Купуваш плочи от същите и ги даваш на някой, който си разбира от работата и има форматен циркуляр да ти ги нареже.
Даже не ми се гадае това с какво е рязано и защо изобщо е кантирано.
Вариант две, да си преизчислиш размерите и да ги дадеш на някой търпелив да ти обреже всички детайли на ново четиристранно. И повтарям - на форматен циркуляр с подрезвач. Ако пък искаш да имаш две лица на детайл, да ти ги кантират на машина с предфрезоване.
P88-Verona - специалист
ср апр 28, 2021 4:18 pmmiliad написа:
Купуваш плочи от същите и ги даваш на някой, който си разбира от работата и има форматен циркуляр да ти ги нареже.
Даже не ми се гадае това с какво е рязано и защо изобщо е кантирано.
Вариант две, да си преизчислиш размерите и да ги дадеш на някой търпелив да ти обреже всички детайли на ново четиристранно. И повтарям - на форматен циркуляр с подрезвач. Ако пък искаш да имаш две лица на детайл, да ти ги кантират на машина с предфрезоване.
Нищо от изброеното не ми върши работа. До момента всички материали ми струват 400 лв, всъщност това ще ми бъде крайната цена. Видях, че се продават маслени коректори. Някой ползвал ли е такива, дали ще се получи?
Рязано е с ръчен циркуляр Raider. Тези ужасии са от изкривените места. Там където плочата беше права всичко е добре. Питал съм майстори и офертите бяха по 500 лв за шкаф. Те са за инструменти, не търся перфектно качество, но в момента е прекалено грозно. Ако се получи ще пусна отделна тема "Изработих си шкафове за инструменти"
Lisko - майстор
ср апр 28, 2021 6:33 pmP88-Verona написа:
ср апр 28, 2021 4:18 pmmiliad написа:
Купуваш плочи от същите и ги даваш на някой, който си разбира от работата и има форматен циркуляр да ти ги нареже.
Даже не ми се гадае това с какво е рязано и защо изобщо е кантирано.
Вариант две, да си преизчислиш размерите и да ги дадеш на някой търпелив да ти обреже всички детайли на ново четиристранно. И повтарям - на форматен циркуляр с подрезвач. Ако пък искаш да имаш две лица на детайл, да ти ги кантират на машина с предфрезоване.
Нищо от изброеното не ми върши работа. До момента всички материали ми струват 400 лв, всъщност това ще ми бъде крайната цена. Видях, че се продават маслени коректори. Някой ползвал ли е такива, дали ще се получи?
Рязано е с ръчен циркуляр Raider. Тези ужасии са от изкривените места. Там където плочата беше права всичко е добре. Питал съм майстори и офертите бяха по 500 лв за шкаф. Те са за инструменти, не търся перфектно качество, но в момента е прекалено грозно. Ако се получи ще пусна отделна тема "Изработих си шкафове за инструменти"
Дори не съм чувал за маслени коректори - ако стане, дай малко инфо да научим нещо и ние.
На скъпи проекти не почвай да режеш направо по финалния срез а ако има аванс - малко по-навън или на резервно парче. Същото важи за пробиване и за винтове - дали няма да сцепят материала, дали да има пилотна дупка и колко широка. Не го казвам за да ти натривам сол - и аз съм го научил по трудния начин.
В конкретната ситуация, нямам идея как да се коригира, но интуитивно ми се струва че начинът е да се покрие с нещо с цената на видим кант по цялата дължина, тоест да се изостави идеята да прилича на перфектно отрязано а вместо това - на нарочно подчертани ръбове.
P88-Verona - специалист
ср апр 28, 2021 7:41 pmLisko написа:

Дори не съм чувал за маслени коректори - ако стане, дай малко инфо да научим нещо и ние.
На скъпи проекти не почвай да режеш направо по финалния срез а ако има аванс - малко по-навън или на резервно парче. Същото важи за пробиване и за винтове - дали няма да сцепят материала, дали да има пилотна дупка и колко широка. Не го казвам за да ти натривам сол - и аз съм го научил по трудния начин.
В конкретната ситуация, нямам идея как да се коригира, но интуитивно ми се струва че начинът е да се покрие с нещо с цената на видим кант по цялата дължина, тоест да се изостави идеята да прилича на перфектно отрязано а вместо това - на нарочно подчертани ръбове.
Извинявам се за грешката. Не са маслени а пастелни коректори, срещам ги и като восъчни. Изглежда се използват при реставриране на мебели. Всъщност има и на водна основа и някакви маркери, но маркерите изглежда са само за драскотини. Тоест въпросът вече е за коректорите, по същество, някой ползвал ли е?
Иначе щях да предвидя 1 мм за шлайфане, но проблемите възникнаха едва на 50 см от периферията на плочата. И тъй като нямам опит с толкова голям проект: два шкафа с общо 18 чекмеджета в 4 различни размера (9 + 4 + 4 + 1), не го предвидих. НО, дори да бях нямам техническа възможност за толкова много шлайфане.
Но темата е за друго.
Ето това и това откривам в нета. Със сигурност има и други.
Последна промяна от P88-Verona на ср апр 28, 2021 8:40 pm, променено общо 1 път.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: