Всичко за дърводелството
miliad - майстор
пон дек 13, 2021 8:07 pmnautilus33 написа:
Да попитам, тези които са се занимвали с подобно начинание, ако има такива, де :?
Та, възможно ли е да се монтира релсов механизъм на стар скрин, който няма такъв и доколко сложно е цялото изпълнение.
Обикновенно няма необходимото разстояние между страницата и кутията на чекнеджето.А колко е сложно- ами според зависи......
hakama - специалист
Искам да си направя плот за учене (бюро), /по възможност с крака - за лекота/ но стабилно да стои... имам доста ПДЧ, ако някой ми го нареже - бих се заел, но... кантирал съм с ютия и помня беше доста трудоемко... има ли по-лесен начин за кантиране? понеже и разни шкафчета в нас стоят така без кант...
имам някакви скоби от лидл. но са до 30-40см

ПП: Не открих къде е сложена търсачката...
megamind - помощник
Здравейте, искам да направя котешка катерушка от пода до тавана, която ще се състои от 3 вертикални чамови греди 60/60 или 80/80 и 5-6 платформи вероятно от ПДЧ. Имам следните питания:

1. Как да захвана гредите за основата?
2. Как да захвана платформите за гредите - дали гредите да са нарязани и платформите да са защипани между тях или да са цели и платформите да се слагат на някакви Г-образни профили (горните платформи ще се захванат само на 1 греда и не съм сигурен дали ще е здраво с профили)?

Всичко ще е облечено в мокет и сезал, така че грозни решения не ме притесняват. Целя се за нещо подобно:Изображение
mavryt4o - майстор
ср мар 02, 2022 1:13 pmmegamind написа:
Здравейте, искам да направя котешка катерушка от пода до тавана, която ще се състои от 3 вертикални чамови греди 60/60 или 80/80 и 5-6 платформи вероятно от ПДЧ. Имам следните питания:

1. Как да захвана гредите за основата?
2. Как да захвана платформите за гредите - дали гредите да са нарязани и платформите да са защипани между тях или да са цели и платформите да се слагат на някакви Г-образни профили (горните платформи ще се захванат само на 1 греда и не съм сигурен дали ще е здраво с профили)?

Всичко ще е облечено в мокет и сезал, така че грозни решения не ме притесняват. Целя се за нещо подобно:Изображение
Нарязваш ги, праскаш от тези и с шпилка съединяваш.

Прикачен файл

Screenshot_20220309_172425_com.android.chrome.jpg
bulhomes2 - майстор
Иво, що толкоз сложно? И с по една (аз бих сложил по три) видия през долния плот да ги хване - къде ще идат? Те са спънати по-нагоре една за друга с плотовете и няма да имат кой знае какви усилия на изкълчване.

За плотовете. Аз бих закрепил летвички за гредите под плота, после плота към летвичките, и после още едни летвички над плота, хванати и към плота и към гредата. Казвам летвички, щото питащия говори за правоъгълни греди. Ако ще са кръгли като на снимката - летвичките се заменят с дебели гривни.
Lutchezar - майстор
Ако има няколко дебели и/или големи и тежки котки по 7-10 килограма ще трябват греди, че и винкел. Магазинските катерушки са предвидени за котки с тегло до 5 кг.
Получава се още по-тежка конструкция, която иска надеждно закрепване към пода и тавана със шпилки...
Здравейте моля за информация за рендето от снимките. Ако някой знае как точно се използва ще бъда благодарен да сподели. Знам че е профилно ренде никак ли не го въртях но не мога да разбера как точно се използва

Прикачен файл

IMG_20220402_123017.jpg

Прикачен файл

IMG_20220402_123017.jpg

Прикачен файл

IMG_20220402_122922.jpg

Прикачен файл

IMG_20220402_122612.jpg
miliad - майстор
съб апр 02, 2022 12:42 pmСодата написа:
Здравейте моля за информация за рендето от снимките. Ако някой знае как точно се използва ще бъда благодарен да сподели. Знам че е профилно ренде никак ли не го въртях но не мога да разбера как точно се използва
Ренде с два линеала.Единия е водещ за странично отстояние, втория е за дълбочина на потапяне. Сякаш липсва страничен подрезвач. Не са много детайлни снимките.
mavryt4o - майстор
съб апр 02, 2022 12:42 pmСодата написа:
Здравейте моля за информация за рендето от снимките. Ако някой знае как точно се използва ще бъда благодарен да сподели. Знам че е профилно ренде никак ли не го въртях но не мога да разбера как точно се използва
Според мен рендето е преправено. Ножа не е профилен а прав за фалц. Металния ограничител е сложен допълнително за това и дървения в случая не върши работа. Поне от снимките така си мисля :?
mavryt4o - майстор
То с тази конструкция и по дълбочината май отпада.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: