• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 159
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Ами при моята и двата маркуча са с еднакъв накрайник откъм прахосмукачакта, за твоята не знам. Трябва да провериш, дали има предлагане за твоя модел, ако не импровизирай с нов маркучи нов преходник откъм прахосмукачката или с твоя маркуч и преходник откъм инструмента. Какъв е вътрешния и външния диаметър на маркуча ти?
manobg - специалист
PIP написа:
Какъв е вътрешния и външния диаметър на маркуча ти?
Довечера ще го премеря, че сега съм на работа.
EDI написа:
По магазините има степенни преходи, с няколко стъпала, вземи си от тях.Иначе аз за всяка машина си пригаждам от ПВЦ тръби и колена.
И аз мислех за ПВЦ тръби и колена и да свържа 2 машини заедно към една основна тръба и към нея да включа прахосмукачката. Ще премеря довечера и ще видя какво ще измисля.
manobg - специалист
https://photos.app.goo.gl/KGZTpgBqrJZNUorl2

Ето снимки с отворите на машините, взел съм външен и вътрешен диаметър, както и и на 2 тръби Ф32 и Ф40, които имам налични вкъщи. За съжаление не успях да намеря начин да ги напасна. Ще търся някакъв друг вариант.
nikolson - майстор
Някой знае ли, дали има тръби с диаметър ф57мм? Евентуално, в диапазона 55-58мм? Ще ми спести търсенето. :-D
EDI - майстор
Стоманени и неръждаема има външен 57, ама пвц не знам да има, май 50 е най-близкия размер.Има ф57 вътрешен, 63 външен пвц.
nikolson - майстор
Металът съм го разглеждал като вариант, също и инженерните пластмаси-полиамид, полиетилен и т.н. Ама ми се щеше да е по-лесно. Трябва ми по-малко от 10 см парче.
Virtex - майстор
3D принтер ?

Не знам цени, но такъв детаил ще е тривиален за направа. За здравина - с нормалните материали може да има проблем, но зависи за какво ще се ползва.
nikolson - майстор
А, едва ли ще е евтино. А трябва.. Става въпрос за прахосмукачка. Просто тръба с шибан размер и затова скъпа оригинална част.
Фитилчо - майстор
Нямаш ли достъп до струг?
nikolson - майстор
Фитилчо написа:
Нямаш ли достъп до струг?
Прикачен файл:
ууу.PNG
ууу.PNG (5.67 KиБ) Видяна 1008 пъти
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: