Всичко за дърводелството
themask - специалист
Мислех, че форума е, за да могат незнаещите да питат знаещите, а знаещите да им отговарят. Вместо това отиваме да четем и смятаме килограми и килонютони на опън, натиск и усукване...
cvetomir_77 - специалист
вт фев 02, 2021 9:33 pmthemask написа:
Мислех, че форума е, за да могат незнаещите да питат знаещите, а знаещите да им отговарят. Вместо това отиваме да четем и смятаме килограми и килонютони на опън, натиск и усукване...
Ами аз точно защото знам и ти казвам, че в такова голямо чекмедже направено по този начин аз ще държа само памук и вълна! Ако го направиш по твоя начин водачите трябва да са с долно водене, както miliad ти написа по-горе.
ZEDYCUS - майстор
С математиката съм скаран и все пробвам на живо без да смятам(все викат че се презастраховам обикновено) Та на тоя шкаф долното чекмедже е пълно с части за менгемета 25-30 кг, е досега да бяха паднали барабар с дъното ако не държаха винтовете. Ако бяха ковани дъната с пирони, тогаз щеше да има проблем, но с винтове си става здраво.
Правил съм скринове с дължина по 1 метър и дълбочина 45-50 см с тази конструкция и механизми, само че с фазер 3мм захванат с винтове и също няма проблем, ако имаше щеше да ме търсят за рекламация и да връщам пари.
Та аз спирам, както иска маската да го сглабя, акъли спирам да давам. :partyman:

Прикачен файл

IMG_20200523_120328.jpg
cvetomir_77 - специалист
Последно и аз да кажа, че освен от личен опит съм ги и учил нещата за усилия на опън и срез. Най-малкото при този размер дъното ако не падне, то поне ще провисне. Повече и аз няма да коментирам пък той както иска да си го прави.
miliad - майстор
Не разбрах какви материали ще се ползват, ма карай.
При телескопичен водач и дебело дъно, аз бих направил кутията на чекмеджето така, че страниците да ми препокриват дъното, и или ще завия винтове странично при дъно16-18мм, или ще нутвам страницата при по-тънко дъно.
Естетика се гони все пак.
ceco_144 - специалист
Здравейте
Някой може ли да ми каже, как мога да си направя дъска с въртяща се основа. Гледах доста клипове, но повечето са с лагер основа. Може ли някак основата да е квадрат, в който е вкопан кръг с дълбочина около 5 мм и отгоре дъска кръгла и 3 колелца за въртене. Нещо подобно на тавичката в микровълновите
bulhomes2 - майстор
А кое ще върти дъската? И кое ще я държи да не бяга от там? Ако обясниш за какво ще ти е ще може да ти се помогне по-добре.

Иначе евтини въртящи се дъски има в Икеа - https://www.ikea.bg/products/tableware/ ... m/90074483
ceco_144 - специалист
Защо да бяга? Мислех да се движи в нещо като канал тези колелца.
Нещо подобно, но да не е с лагер
themask - специалист
А какъв ти е проблема с лагера?
bulhomes2 - майстор
ceco_144 караш ни да гадаем и няма как да знаем какво е в главата ти. Кое ще върти тая дъска пак те питам? Ръка на човек ли ще е, или някаква ос в центъра като на микровълнова? Щом искаш да избягваш лагера се предполага, че ще го пъхаш в микровълнова. Ако ще го върти ос (всъщност е вал) - няма да бяга. Но ако ще е ръка - ще трябва канал и в дъската.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: