• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 159
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Скоро правих едни дъбови неща и собственика ги е мазал с продикти от тия пичове и много ги нахвали. Аз ползвам масла на осмо, но съм решил да ги пробвам.
EDI - майстор
Виж продуктите на ГУБРА, имат хубави неща.
Ивелин1 - специалист
Аз точно тези гледах на ГУБРА в практикер, но не знам. Ползвал ли някой от техните модели? :?:
hard_core - специалист
Правих едно съндъче-цветарник, и след като го лакирах с лак на водна основа /две ръце/ повърхноста на места стана....като настръхнала :-D . Въпросите ми са:
- ако шлайфам с шкурка - какъв номер да е
- с виброшлайф ще стане ли /нямам ексцентър/
- след шлайфа, една или две ръце лак
Благодаря!

Прикачен файл

IMG_20180430_104105.jpg
stridata - специалист
hard_core написа:
Правих едно съндъче-цветарник, и след като го лакирах с лак на водна основа /две ръце/ повърхноста на места стана....като настръхнала :-D . Въпросите ми са:
- ако шлайфам с шкурка - какъв номер да е
- с виброшлайф ще стане ли /нямам ексцентър/
- след шлайфа, една или две ръце лак
Благодаря!

- Р320
- Ако е безцветно може и с машинка.
- Желателно е ръцете да са две защото може да ти се прошлайфа някъде.

П.п
Принципно не ни даваш много инфо за какво точно иде реч, но ако има влага това, че си използвал два пъти лак не е много добре.
hard_core - специалист
stridata, благодаря! Не знам каква информация да дам....лака е този:https://www.belinka.com/bg/izdelki-bg/exterier/, цвета е тъмен, "цветарника" ще е на балкона, няма да се пълни с пръст/ще сложа в него пластмасови саксии/...
stridata написа:
- Ако е безцветно може и с машинка.
това значи ли, че е по-добре на ръка?
EDI - майстор
Общо казано, преди последна лъка лак се минава леко на ръка с шкурка от 150 нагоре да се обере настръхналото.След лак винаги настръхва.
hard_core - специалист
EDI написа:
Общо казано, преди последна лъка лак се минава леко на ръка с шкурка от 150 нагоре да се обере настръхналото.След лак винаги настръхва.
Благодаря!
stridata - специалист
hard_core написа:
stridata, благодаря! Не знам каква информация да дам....лака е този:https://www.belinka.com/bg/izdelki-bg/exterier/, цвета е тъмен, "цветарника" ще е на балкона, няма да се пълни с пръст/ще сложа в него пластмасови саксии/...
stridata написа:
- Ако е безцветно може и с машинка.
това значи ли, че е по-добре на ръка?
Белинката е перфектна, а щом е цветно не използвай машинка за да не стане на петна, просто го мини с шкурка на ръка съвсем леко. Аз бих го минал с нещо над P240, Р150 на мен ми е едро. Мини го само веднъж с цветното за да не стане много наситен цвета!

П.п
Еди, аз ползвам P150 само за твърд масив на сурово и след него задължително P180 за твърда и P240 за мека дървесина! Ако мажа масло задължително финиш Р320.
EDI - майстор
Аз май най.често карам с каквото парче имам в момента под ръка из работилницата, само да е ситно.По принцип имам шкурки до 1200 по няколко листа от 200 нагоре пред 100-200, ама се случва да е свършиила в момемна, та каквото хванал. :lol: А иначе принципно и аз така, по-ситна за меко дърво и по-едра за по-твърдо.То и от лака зависи.Ако лакирам с някой полиуретанов, слоя става дебеличък и иска по-едро,а други тънки лакове искат само дено прекарване без натискане.Абе, според случая и според наличностите го карам. :lol: :partyman:
Белинка до сега не съм ползвал, не ми се е отдало случай.
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: