• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 159
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Абе то и ТИКУРИЛЛА се намира вече, но дали има смисъл.ДУФА хибриден с масло също ще ти свърши работа, идва също около 12 лева кутията.Между другото българските лазури са доста трайни.Скоро гледах цветарник на двора, сигурно преди 10 и повече години съм го лакирал с лазур бор или на МЕГАХИМ или на ЛАКПРОМ, не е мръднал.
nautilus33 - майстор
Лазурен на мегахим ползвах за челните дъски есента, та нямам отзиви за сега. За сега най-важния фактор, който търся е трайност, т.е. колко повече време може да изкара преди повторно лакиране, толкова по-добре. Както ми каза и продавачът на Сиккенс, зависи и от поддръжката, т.е. иска си и да се забърсва няколко пъти годишно, поне отвън, за да се отстраня прахта.
nautilus33 - майстор
Как е най-добре да почистя местата с язви, където блажната боя е влязла в язвата? Ако оставя, ще си личи много, защото боята е бяла.

ПП самите механизми трябва ли да се смажат с грес или фино масло, защото махнах летвата, която ги закрива, за да изчистя хубаво отвътре.
bulhomes2 - майстор
Днес ходих до Дренски за байц и лак и ги питах. Шерин уилямс било новото име на бекер акрома. Фабриката, материалите и лаковете били същите, само собствениците други...
Илчо Илиев - майстор
ср апр 10, 2019 3:35 pmnautilus33 написа:
Как е най-добре да почистя местата с язви, където блажната боя е влязла в язвата? Ако оставя, ще си личи много, защото боята е бяла.

ПП самите механизми трябва ли да се смажат с грес или фино масло, защото махнах летвата, която ги закрива, за да изчистя хубаво отвътре.
Как според теб би могло да се почисти нещо такова....ами никак..
Няма как да извадиш боята от фуга,без да останат следи,а при лакиране всичко ще се вижда..
Решението е...пак боя..
Не знам кой ти е дал идея да махнеш боята и да ги лакираш,но е добре да го питаш и как да стане...
За "механизмите", разглобяваш до където успееш, смазваш леко с грес и затваряш...
nautilus33 - майстор
Сам реших да го направя. Боята не ми харесва, искам да е лак, за да се вижда шарката на дървото. Естетически е по-красиво.
Иначе вариант има един, за който се сещам, ама трябва да запълня след това издълбаното. И трябва или с кит или както предложи Еди с полиуретаново лепило.
Илчо Илиев - майстор
ср апр 10, 2019 7:07 pmnautilus33 написа:
Сам реших да го направя. Боята не ми харесва, искам да е лак, за да се вижда шарката на дървото. Естетически е по-красиво.
Иначе вариант има един, за който се сещам, ама трябва да запълня след това издълбаното. И трябва или с кит или както предложи Еди с полиуретаново лепило.
Вземи някое старо парче дъска,пробвай да китваш,с каквото искаш и смяташ да ползваш,шкури и лакирай,ако отговаря на очакванията......действай,но малко ме съмнява......
какъвто и кит да ползваш,няма да стане като останалото и ще си личи...
nautilus33 - майстор
Ами това са ми вариантите. Самите язви са много малки, около 1-2мм, но ме дразнят. Ще опитам както казваш да видим какво ще излезе.
bulhomes2 - майстор
Сложи телена четка на ъглошлайф или бормашина и пробвай! Имам смътни спомени, че май някога с ламелни шкури за малък ъглошлайф чистихме дограмата на вилата.
themask - специалист
За Dremel не сте ли чували? :)
Всякакви накрайници има, все с някой ще можеш да бръкнеш в тия цепки и да почистиш.
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: