• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 159
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
За мен си заслужава, винаги можеш да вземеш още една батерия по-късно ( според мен е задължително да са поне две). 7г ползвах 144 (мисля че беше) модела, докато на един обект почна да губи мощност и се по спешност взех 146 само тяло за 300лв за да свърша работата. В момента го ползвам като втори импакт в работилницата, като за обекти ползвам 147. Конкретно с импакт на девалт съм работи само с чужди на колеги и нямам забележки, но стигне ли се до покупка на импакт за мен фирмата е само макита.

Но ако намериш безчетков девалт на подобна цена и батерии бих взел безчетковия.
EDI - майстор
Ивелине, не знам какви мощности ти трябват, но посочените от теб машини са профи, за хобито ти стигат 10,8 и 12 волтови модели.Бош, Макита, Милуейк, Спарки имат такива и цените са от порядъка 240 - 320 лева, разрови се и ги разгледай.Ще имаш моменти около 110 нютона, което си е достатъчно в къщи.886 и 887 са различни модели и разликите са доста.
Ивелин1 - специалист
EDI написа:
Ивелине, не знам какви мощности ти трябват, но посочените от теб машини са профи, за хобито ти стигат 10,8 и 12 волтови модели.Бош, Макита, Милуейк, Спарки имат такива и цените са от порядъка 240 - 320 лева, разрови се и ги разгледай.Ще имаш моменти около 110 нютона, което си е достатъчно в къщи.886 и 887 са различни модели и разликите са доста.
EDI на мен ми трябва за в свободното време (събота и неделя) да понаправя нещо. На мен не ми трябва нещо много мощно. На bosch видях няколко модела за около 300лв. 10.8v но не е ли слабо 110 Nm ?И тези модели не са безчетков модел. Други такива не мога да намеря освен онези на Milwaukee за които ми каза. Ако знаете някой модел напишете ми го. :?
Ивелин1 - специалист
Колеги сега намерих този модел 787 dewalt с една 2ah, зарядно устройство за 340лв. Човека каза че е 170Nm.Каже мнение за тези машини !
Не знам дали си струва за този модел. :?:

Прикачен файл

dewalt-dcf787p2-impact-driver-ptuk1017.jpg
dewalt-dcf787p2-impact-driver-ptuk1017.jpg (14.62 KиБ) Видяна 1531 пъти
themask - специалист
Не разбирам що се мъчиш с местни търговци...
Ето първия безчетков 18V импакт, на който попаднах в ибей - тяло, 2 батерии, заряднo и куфар срещу 150 паунда. Сигурно има и други добри оферти.

http://www.ebay.co.uk/itm/DEWALT-DCF787 ... SwrWZZ30FT
Ивелин1 - специалист
Колеги поръчах си dewalt 886 с една 2ah батерия и зарядно устройство за 380лв. Благодаря на всички за помощта при избора!!!
manobg - специалист
Здравейте, имам малка работилница за дребни детайли вкъщи, нищо професионално но от време на време режа разни дъсчета. Инструментите ми са 2 оберфрези, 1 настолен циркуляр, лентов шлайф и контурен трион. Освен лентовия шлайф, другите имат изходи за прахоулавяне. Прахосмукачката ми е от онези от Lidl, но срещам трудности при включването й към уредите защото диаметъра на тръбата и диаметъра на изходите на машините е един и същ. Искам да разбера вие как улавяте триците, може ли да се купи някакво приспособление, което да ми свърши работа ?
PIP - майстор
Не знам каква ти е прахосмукачката, но най-добре е с такава предвидена за работа с инструменти, за да може да тръгва и спира с инструмента, но и по-голяма обикновена става стига да не ти пречи да я вкключваш/изключваш. Освен това ти препоръчвам да си вземеш маркуч с по-голям диаметър, разликата в събираемостта е осезаема. Размера на порта варира мако при различните марки инстрменти, но повечето са с размер за маркуч ф27 и ф36, като малкия размер влиза вътре в порта на инструмента, а голелемия се нахлузва отгоре. Вземи си ф36 маркуч (за фрезите малкия е малък). Всички инструменти работят по-добре с големия маркуч, предимството на малкия е, че е по-гъвкъв, той е добър за виброшлайфове и по-малки инстрменти.
manobg - специалист
Изображение

Такава ми е прахосмукачката, а тези маркучи могат ли да се надяват на съществуващия (оригиналния) маркуч на прахосмукачката или трябва да търся специално за нея ?
EDI - майстор
По магазините има степенни преходи, с няколко стъпала, вземи си от тях.Иначе аз за всяка машина си пригаждам от ПВЦ тръби и колена.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: