Всичко за дърводелството
miliad - майстор
нед апр 09, 2023 6:46 pmelenaa написа:
нед апр 09, 2023 4:02 pmmiliad написа:
Мерси за фафлите. Бук, кака. Дъба иска само сушене.
У тъй като, след пропарване се променя цвета и почва да червенее, бука де, именно за това е добре да се байцне с нещичко, че изглежда леко странно.
Това първото е каквото искам - взето от нета, а майстора предлага второто
Разбирайте се с майстора. Това е между вас си. Не виждам ние с какво може да помогнем.
нед апр 09, 2023 8:09 pmmiliad написа:
нед апр 09, 2023 6:46 pmelenaa написа:
нед апр 09, 2023 4:02 pmmiliad написа:
Мерси за фафлите. Бук, кака. Дъба иска само сушене.
У тъй като, след пропарване се променя цвета и почва да червенее, бука де, именно за това е добре да се байцне с нещичко, че изглежда леко странно.
Това първото е каквото искам - взето от нета, а майстора предлага второто
Разбирайте се с майстора. Това е между вас си. Не виждам ние с какво може да помогнем.
въпроса ми беше дали може да се лакира направо дървото, без да се байцва, за да се запази естественият цвят?
EDI - майстор
Може, разбира се, без никакъв проблем.
mavryt4o - майстор
Байца променя единствено цвета.Аз не намирам логика :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 10, 2023 8:49 amelenaa написа:
нед апр 09, 2023 8:09 pmmiliad написа:
нед апр 09, 2023 6:46 pmelenaa написа:


Това първото е каквото искам - взето от нета, а майстора предлага второто
Разбирайте се с майстора. Това е между вас си. Не виждам ние с какво може да помогнем.
въпроса ми беше дали може да се лакира направо дървото, без да се байцва, за да се запази естественият цвят?
Лакът променя цвета
Goldenlux - напреднал
Здравейте, имам нужда от мнения, пауловния за какво може да се използва освен палети, като цяло има ли хубави качества и на каква цена варира в момента, въпросната която ще бъде рязане е с диаметър около 30-40см и дължина до 3.5м преди разклонения, лесно ли се фрезова, става ли за маса?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 19, 2023 6:50 amGoldenlux написа:
Здравейте, имам нужда от мнения, пауловния за какво може да се използва освен палети, като цяло има ли хубави качества и на каква цена варира в момента, въпросната която ще бъде рязане е с диаметър около 30-40см и дължина до 3.5м преди разклонения, лесно ли се фрезова, става ли за маса?
Струва ми се, всички евтини китайски джаджи са от пауловния. ценното и като дървесина, е че е без дефекти и веднъж изсушена, не пие вода... Лесна е за обработка. Нямам личен опит ;-) Дървото ти е твърде малко, мисля.
За маса не знам, мисля, че е леко и меко за маса
А кой изкупува пауловния? Не знаех, че правят палети...
Mitashki_MM - специалист
Пауловнията е по-скоро дървовиден плевел отколкото дърво. Като материал качествата и са близки до тези на стиропора - супер лека, супер мека (нокътя потъва в нея). Виждал съм в Баухаус разни лепени плотчета от пауловния - сигурно стават за някакви леки полички ама маса аз лично не си представям правена от това.
Chefo77 - майстор
Не я ядат дървояди, това е големият плюс на пауловнията.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 20, 2023 1:34 pmChefo77 написа:
Не я ядат дървояди, това е големият плюс на пауловнията.
Вярно??

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: