Всичко за дърводелството
nautilus33 - майстор
Лакирам дюшеме в необитаема къща. Няколко стаи са, и няма как да ги отоплявам всиките едновременно. Ползвам алкиден уретанов лак за паркет, но темп. вътре е 10 градуса. Лака се нанася на по-дебел слой поради ниската температура. Може ли да предложите какво може да се направи, освен да го разредя леко(с около 10% АМВ разредител)? МИслех да сложа баката директно на газовия котлон и с постоянно бъркане да го загрея леко, но ме е страх да не съсипя лака.
Предполагам не е проблем, че е на по-дебел слой, но разхода е голям.
joro_kem - специалист
вт ное 16, 2021 7:34 pmnautilus33 написа:
МИслех да сложа баката директно на газовия котлон и с постоянно бъркане да го загрея леко, но ме е страх да не съсипя лака.
на твое място бих се притеснявал от пожар! потопи баката в съд с гореща вода и ще стоплиш лака.
KingLin - майстор
Имам плот от дъб на ламели, който искам да сложа в банята. Мивката, керамична, искам да е от тези, дето се лепят под плот. Може ли да стане? Ако може с какво се лепи? Ето примерна снимка:
Прикачен файл:
3-mivka-za-banq-gaya-800x800.jpg
3-mivka-za-banq-gaya-800x800.jpg (71.07 KиБ) Видяна 1486 пъти
nikolson - майстор
Разбира се, че може, при изпълнение предварително на някои условия.
radius - майстор
вт ное 16, 2021 7:34 pmnautilus33 написа:
, освен да го разредя леко(с около 10% АМВ разредител)
Е.аси лекото разреждане [-X
Има си спец.разредител за УР продукти, не че това е решението според мен.
KingLin - майстор
съб ное 27, 2021 9:29 pmnikolson написа:
Разбира се, че може, при изпълнение предварително на някои условия.
Които са? Изобщо би ли описал всичко наред в процеса? Дупката е ясна и лесна, предполагам после трябва да фрезовам малко, там където ляга самата мивка и да оставя дървото по-грубо и релефно, за да хване по-добре лепилото. Плота ще е върху метална конструкция захваната в стената. Преполагам ще мога и да измисля някакво допълнително осигуряване, посредством профили на болтова връзка, които през мека подложка да подпират мивката допълнително. В зоната на лепене няма да обработвам против влага, а лепилото да го полагам "да не ми се свиди", да избие добре или да не прекалявам с лепилото и после да мина силикон по фугата?
KingLin - майстор
нед ное 28, 2021 10:55 pmLutchezar написа:
Виж тази тема за мивката:
viewtopic.php?f=4&t=66659
Тенкю, баба! :)
nikolson - майстор
В линка става дума за плот за баня и не е дървен, а каменен (условно).
nautilus33 - майстор
Да попитам, тези които са се занимвали с подобно начинание, ако има такива, де :?
Та, възможно ли е да се монтира релсов механизъм на стар скрин, който няма такъв и доколко сложно е цялото изпълнение.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: