• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 159
Всичко за дърводелството
Ивелин1 - специалист
Здравейте колеги. Искам и аз да попитам нещо. Преди бях си купил един пистолет за боядисване на Gav., но с времето и използването му той вече не работи много добре (и преди не работише чак отлично, но за парите си беше добре). Сега си търся нещо ново и на по-добро качество! Ще се използва за лакове, главно за лакове на химическа основа и понякога и на водна основа.
Насочил съм се към един модел, но четох някъде че тези модели(LVLP) не правят толкова наситено лакирването :? Дали ще бъде така? Дюзата му е 1.7 и мисля че ще бъде добре?

Прикачен файл

pistolet-za-boyadisvane-auarita-mp-500-lvlp.jpg
pistolet-za-boyadisvane-auarita-mp-500-lvlp.jpg (29.62 KиБ) Видяна 2199 пъти
bulhomes2 - майстор
Аз лаковете ги пръскам с 2,5 пистолет. Байцове с 1,3.

Предстои ми един проект орех със смола и за последния слой ще пробвам смолата със пищова... не вярвам да стане, но със сигурност ще опитам.
Ивелин1 - специалист
bulhomes2 написа:
Аз лаковете ги пръскам с 2,5 пистолет. Байцове с 1,3.

Предстои ми един проект орех със смола и за последния слой ще пробвам смолата със пищова... не вярвам да стане, но със сигурност ще опитам.
Ако може някакъв съвет за пистолет?
Поразчетох се в различни сайтове и навсякъде пише, няма да бъде наситено, LVLP било за дребни неща.
От друга страна хората хвалят повече
Auarita K-400 LVMP който правел доста наситено? Ако някой е ползвал нещо подобно ще се радвам да чуя мнението му! :?:
simeonovvv - напреднал
Взех си стойка за бормашина, супер е, доста стабилна и се движи плавно, но се оказа, че дрелката ми е с много малък диаметър там, където трябва да се захване..
Някой има ли идея как мога да уплътня и да я захвана?
https://imgur.com/a/Oz3FEjj
Andri01 - майстор
Втулка -на струг и после разрязана на 2 части.
Forge - помощник
чет ное 22, 2018 11:51 pmthemask написа:
Точно поръчах две такива от алиекспреса за по 12 долара бройката :) Като дойдат ще видим колко са читави, ама 60-80 кинта малко идва нагоре...
И аз така направих. За 11 долара и изглежда, че работи доста добре. На 11-ти го поръчах и дойде на 26-ти, доста бързо.

Ето за този става въпрос:

Изображение

https://www.aliexpress.com/item/Red-Pre ... 4c4dSRZBFx

Виждал съм го по 20 паунда в английски дърводелски магазини, едно към едно с този.
KingLin - майстор
Аз имам този ЦЪК
Има магнити, които са удобни при позициониране на дисковете на циркуляра под ъгъл. Ако го обърнеш на 180 градуса екрана и той се обръща да ти е удобно. За 2 години батерията още не е паднала. Много удобна джаджа.
bulhomes2 - майстор
Абе на циркулярите нямате ли скала за ъгъла? Имам няколко ъгломера, но никога не съм ги ползвал на циркуляра.
nautilus33 - майстор
Не съм сигурен, че въпросът е за тук, но мисля, че темата е подходяща. Та, мажа гредореда с нафта, защото има дупки от дървояд. Обаче, се сетих, дали няма да е добре да увия гредите в стреч фолио(това за опаковане на храни) след като ги намажа, така че дървояда да има колкото се може по-малко достъп до въздух и да диша предимно изпаренията(доколкото ги има в това студено време) от нафтата. или дървото трябва да диша?
Lisko - майстор
ср ное 28, 2018 12:58 pmbulhomes2 написа:
Абе на циркулярите нямате ли скала за ъгъла? Имам няколко ъгломера, но никога не съм ги ползвал на циркуляра.
Моя е този:
Изображение

Дибидюс като посочения по-горе, само че 3 пъти по-скъп (поисках си го подарък и нямаше време да ми го поръчват от китай)

Скалата на самия циркуляр е бошлаф. Тъй като я погледнеш, колко мислиш ѝ е разделителната способност? Половин градус преко сили.
Ако да речем правиш осмоъгълна кутийка - това са 16 повърхности с ъгъл 22.5 градуса. Ако си сбъркал половин градус в настройката - умножено по 16 повърхности - оппаа отиде на 8 градуса сумарна грешка.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: