• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 159
Всичко за дърводелството
stridata - специалист
ср яну 16, 2019 1:55 pmnautilus33 написа:
Т.е. лакирам, и ако има някакви видими дефекти под лака, мажа с тоя кит и ги скрива?
Не съм сигурен за какъв продукт въобще говориш, но предполагам, че е нещо за корекции щом е восъчен и се маже отгоре като тези твърдите пасти за корекции с различни цветове. Или пък е това чудо дето всички го наричат Кит за Ламинат! Няма как да намажеш сурово дърво или фурнир с нещо на восъчна основа и да искаш да данесеш смола в/у него.
EDI - майстор
Тези коректори изобщо са ташак работа.
nautilus33 - майстор
общо взето ми трябва за дървена дограма, на която в момента свалям блажната боя. Обаче не съм сигурен дали след шлайфането няма да останат места където боята е влязла по-навътре и шлайфането няма да я изкара. Та, за такива места исках да ползвам коректора, за да прикрия бялата боя.
stridata - специалист
ср яну 16, 2019 4:18 pmnautilus33 написа:
общо взето ми трябва за дървена дограма, на която в момента свалям блажната боя. Обаче не съм сигурен дали след шлайфането няма да останат места където боята е влязла по-навътре и шлайфането няма да я изкара. Та, за такива места исках да ползвам коректора, за да прикрия бялата боя.
Едва ли ще можеш да извадиш всичката бяла боя. Едва ли ще стане само с китване, може дя помислиш за боя с близък цвят с цвета на масива ти и леко с рисуване да я тушираш. Има и такивя маркери с боя вътре на Хефеле.
nautilus33 - майстор
Местата, които ме притесняват не са много, но при условие, че смятам да лакирам с цвят орех, предполагам ще си личи доста. Та, вариантите са или този, или да издълбая мястото с боята, така че да я премахна напълно, и образувалата се дупка да запълня с някакъв кит или нещо, върху което лак на водна основа ще хване. Та, ако имате препоръки или идеи, ще съм благодарен :)
cvetankirilov - специалист
Здравейте господа талашари. Някой от вас да има представа откъде мога да намеря притискачи за ножовете на Габровски абрихт Рачо Ковача :?
Правя си градински диван от палети. Искам да попитам каква боя бихте ми препоръчали като марка или консистенция? Искам да го направя в бяло. Искам да е колкото се може по водоустойчиво. Мерси
Buliviv - специалист
Предстои ми поръчка на банцинг ленти от "Технолес". Въпроса ми е някой от вас ползва ли тези вълеродните, където ги дават за метал.
Максималния размер, поне по документи който е за банцига ми / Scheppach Basa 3/ е 15 мм. Мисля да си поръчам една стандартна 13мм /отговаряща на 1 инч/ с 4 зъба стъпка и някаква по малка, за да я ползвам за извивки.
Колебая се дали да заложа на стандартните за дърво или да рискувам с тези за метал. Ако тези за метала са по - твърди дали този китаец на Шепах, ще опъва прилично лентата за метал.
Препоръчайте ми размер и стъпка за по - малката за извивките, че и аз като mavrut4o преди време съм вдигнал ръце от банцига . Имам го от няколко месеца и го карам проба грешка /няма и от къде да почерпя съвет така да се каже "live" / .
mavryt4o - майстор
вт яну 29, 2019 10:44 pmBuliviv написа:
Предстои ми поръчка на банцинг ленти от "Технолес". Въпроса ми е някой от вас ползва ли тези вълеродните, където ги дават за метал.
Максималния размер, поне по документи който е за банцига ми / Scheppach Basa 3/ е 15 мм. Мисля да си поръчам една стандартна 13мм /отговаряща на 1 инч/ с 4 зъба стъпка и някаква по малка, за да я ползвам за извивки.
Колебая се дали да заложа на стандартните за дърво или да рискувам с тези за метал. Ако тези за метала са по - твърди дали този китаец на Шепах, ще опъва прилично лентата за метал.
Препоръчайте ми размер и стъпка за по - малката за извивките, че и аз като mavrut4o преди време съм вдигнал ръце от банцига . Имам го от няколко месеца и го карам проба грешка /няма и от къде да почерпя съвет така да се каже "live" / .
Лентите са уникални нямат изхабяване.Но чапраза е малък не са за малки радиуси на извивка.Дестина лева ще ти е пробвай.
Buliviv - специалист
вт яну 29, 2019 10:55 pmmavryt4o написа:
вт яну 29, 2019 10:44 pmBuliviv написа:
Предстои ми поръчка на банцинг ленти от "Технолес". Въпроса ми е някой от вас ползва ли тези вълеродните, където ги дават за метал.
Максималния размер, поне по документи който е за банцига ми / Scheppach Basa 3/ е 15 мм. Мисля да си поръчам една стандартна 13мм /отговаряща на 1 инч/ с 4 зъба стъпка и някаква по малка, за да я ползвам за извивки.
Колебая се дали да заложа на стандартните за дърво или да рискувам с тези за метал. Ако тези за метала са по - твърди дали този китаец на Шепах, ще опъва прилично лентата за метал.
Препоръчайте ми размер и стъпка за по - малката за извивките, че и аз като mavrut4o преди време съм вдигнал ръце от банцига . Имам го от няколко месеца и го карам проба грешка /няма и от къде да почерпя съвет така да се каже "live" / .
Лентите са уникални нямат изхабяване.Но чапраза е малък не са за малки радиуси на извивка.Дестина лева ще ти е пробвай.
Може би ще пробвам с въглеродни една 10мм и една 13мм. С тях ще мъча да бича, ако ми се наложи / то какво ли бичене като макса на банцига е 200 мм / . А ще добавя и една 8 мм обикновенна за дърво пак със стъпка 4, евентуално за по - малки радиуси при извивките.
Оригиналната лента е с размер 1 инч и 4 зъба, но ми къса нервите като пипне нещо по - голямо от 40 - 50 мм. Криви се накъдето си ще. Следва точене и след няколко детайла пак същата история.
П.П.: Настройки съм правил, сходимост на колелата като съм ползвал тубата, центриране на лентата на бандажа, реглаж на една хартийка на страничните лагери, опорен лагер на милиметър от задния край на лентата и все тая :shock:
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: