• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 159
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
EDI написа:
Короната е по-добрият вариант.Борщангата е добър евтин вариант за големи отвори в тънък материал.
Точно.
Боркорона биметална съставна е много по-добър вариант за пробиване на много отвори в материали с по-голяма дебелина.
bimbaeco - майстор
Това е все едно да питаш кое е по-добро - локум или халва :)

Както Еди е казал, на боркороните силата им е, че могат по-лесно да пробиват по-дебел материал.
Недостатъкът им е, че са с фиксиран размер - трябва да купиш такава, каквато ти трябва. Още по-голям недостатък им е, че не са произволни размери.

С борщанга можеш да пробиваш отвори с какъвто размер ти е необходим. Слабото им място е, че трудно пробиват дебел материал.

По-доброто от двете е това, което ще ти свърши работата най-добре. Понеже ние не знаем за каква работа ти е нужно приспособлението, няма как да ти кажем кое е по-добро.
Чираче - майстор
Преди две години търсих боркорона за конзолни кутии на Кнауф. Не намерих никъде на пазара с тоя размер. За това си направих моя конструкция с лента от лентоотрезна машина за метал. Пробил съм много отвори с нея в чамова ламперия и гипскартон, и все още работи като нова.
cvetomir_77 - специалист
manobg написа:
Здравейте, някой случайно да знае как се казва това на български ?

https://www.feinewerkzeuge.de/kreisschneider.html

В буквален превод означава "КРЪГОВ ИЗРЕЗВАЧ" :-D. Имам такова. Един път се опитах да го ползвам и повече никога не го погледнах. За мен е голям боклук!

Иначе имам и това, на което умишлено съм изтрил името от описанието. Марката му според мен също е калпава, но до момента винаги ме е спасявал този комплект, Рязъл съм дърво, гипс картон и дори тухли с него, като естествено след тухлите вече не реже, но пък и доколкото си спомням цената му беше около 12-15 лв:

Изображение

Боркорони за дърво, комплект 16 бр., размери от 19 до 127 мм.

Боркороните са предназначени за пробиване на отвори с голям диаметър в масивна дървесина и плочи от дървесни материали.

Комплекта боркорони за дърво включва:

- общо 16 части

- 12 броя боркорони за дърво със следните размери на диаметър в мм.: 19, 22, 29, 32, 38, 44, 51, 64, 76, 89, 102, 127 мм.

- 2 приставки

- 1 ключ за затягане

- здрава пластмасова кутия, удобна за сухранение и използване.
Virtex - майстор
cvetomir_77 написа:
на което умишлено съм изтрил името от описанието.
Да се занимава човек да трие имена и да редактира...чак толкова няма нужда :)

Когато се помага е по-важна информацията от "притеснения" за реклама :)
manobg - специалист
Това, което показах в линка струваше около 35 евро и пише, че е японско ако не се лъжа. Тези които напирам на нашия пазар явно не са със същото качество защото струват жълти стотинки. За настолна машина трябва да е добре, но ръчно трудно ще се работи.
bulhomes2 - майстор
Имам 2 борщанги от тукашните железарии (върти ми се в главата 12-20 лв), една от ибея (май към 20 лв беше) и един кашон с боркорони от различни видове. От борщангите китайската е в пъти по-добра от нашите. В смисъл, че на нашите остриетата са от желязо (не закалена стомана) и за няколко дупки трябва да ги точа. Китайската още не съм я точил, по-широка е и ми се струва, че по-стабилно се стягат ножовете. На първата ми от нашите веднъж отхвръкна единия нож и затова дойде втората. После се показа и ножа на първата де...
Боркороните - същата работа. Имам и от показаните по-горе, имам и от едни други - ламаринени - сгъват се в почти цял кръг и се закачат до центровото свредло.. За гипскартон едва ли ще имат проблеми, но за дърво се изтъпяват скоротечно.
С ясното съзнание, че едва ли ще работят си заръчах от китай 4-5 размера боркорони за метал за някакви дребни пари. Изумен съм, че с най-големия размер пробих 28 дупки в ламарина 2 мм и все още си може.
Иначе дали ще е с ръчна или с настолна бормашина - за мен е все едно.
Ивелин1 - специалист
Колеги преди писах назад в темата за помощ при избора на стационарен циркуляр. Още не съм решил какво да избера. :? И почнах да си мисля дали не е хубаво да взема нещо стара но запазено и хубаво. Или пък нещо ново но от чужбина (ebay)? :?
Ако може нека някой да сподели от къде си е закупил неговия циркуляр. И дали е доволен от него?
cvetomir_77 - специалист
Ивелин1 написа:
Колеги преди писах назад в темата за помощ при избора на стационарен циркуляр. Още не съм решил какво да избера. :? И почнах да си мисля дали не е хубаво да взема нещо стара но запазено и хубаво. Или пък нещо ново но от чужбина (ebay)? :?
Ако може нека някой да сподели от къде си е закупил неговия циркуляр. И дали е доволен от него?

Повечето (да не казвам всички) колеги от форума твърдят, че дали ще е от чужбина или от България качеството е еднакво. Така че не се занимавай с чужбините! Колегите са професионалисти за разлика от мен! Купи си нещо от България, ама гледай да е от Kumay, че май само той предлага адекватна поддръжка или нещо старо българско.
Chefo77 - майстор
На мен всичките циркуляри са ми оттук. И през ум не ми е минавало да поръчвам отвън - нито съм сигурен в този отсреща, нито в куриерските фирми.
По-горе са ти писали за зеленото Бошче. Огледай го добре, мисля си, че ще ти хареса. И няма да направиш лош избор.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: