Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
пет дек 29, 2023 2:29 pmbrufo написа:
нед дек 24, 2023 1:17 pmmavryt4o написа:
Аз от байца им венгето съм много доволен. На една ръка прави доста плътен цвят и не крие фладера (като гледам не че има нещо за показване) не мирише. След това с каквото си пожелаеш на мириз.
Мерси за отговора ти не е закъснял че още не съм оцапал масата.

Но да попитам да попитам нещо за байцването на иглолилстни дървесини понеже черпя информация от американски тубъри.
Та там преди да байнцнат слагат някъв грунд за да стане оцветяването равномерно понеже при меката дървесани байца не попива равномерно (вероятно и при другите но не толкова изразено) и става на петна.

Та въпроса ми е какво бих могъл да използвам за тази цел?
Рядко ползвам тези препарати и не съм задълбавал чак толкова. Грунд съм ползвал с полиуретанова система и цвета си стана като пласмаса :)
brufo - помощник
съб дек 30, 2023 9:27 amLisko написа:
пет дек 29, 2023 2:29 pmbrufo написа:
Та там преди да байнцнат слагат някъв грунд за да стане оцветяването равномерно...
Та въпроса ми е какво бих могъл да използвам за тази цел?
Ами въпросния грунд. Аз си купих с идеи къде да го ползвам, но още не съм го ползвал, иначе бих споделил как е.
може ли един линк кой грунд визираш точно
mavryt4o - майстор
чет яну 04, 2024 10:23 ambrufo написа:
съб дек 30, 2023 9:27 amLisko написа:
пет дек 29, 2023 2:29 pmbrufo написа:
Та там преди да байнцнат слагат някъв грунд за да стане оцветяването равномерно...
Та въпроса ми е какво бих могъл да използвам за тази цел?
Ами въпросния грунд. Аз си купих с идеи къде да го ползвам, но още не съм го ползвал, иначе бих споделил как е.
може ли един линк кой грунд визираш точно
От бъркочите на милеси с втвърдител, разредител... 2-3 пъти съм го ползвал и надали има друго такова бойно отровно вещество 🙂
Lisko - майстор
чет яну 04, 2024 10:23 ambrufo написа:
съб дек 30, 2023 9:27 amLisko написа:
пет дек 29, 2023 2:29 pmbrufo написа:
Та там преди да байнцнат слагат някъв грунд за да стане оцветяването равномерно...
Та въпроса ми е какво бих могъл да използвам за тази цел?
Ами въпросния грунд. Аз си купих с идеи къде да го ползвам, но още не съм го ползвал, иначе бих споделил как е.
Може ли един линк кой грунд визираш точно.
Може, но не съм сигурен дали ще го има при вас. Виж какъв има, не е речено да е същия.

Прикачен файл

кондиционер.png
MamaMy - майстор
Дозата обаче ме сразява. Това като вица за програмисти: -Дай 1000лв на заем! -А защо не ги закръглиш направо на 1024?
radius - майстор
Нещо такова, 32 унции, да им ... мерките.
nikolson - майстор
И на това пише "пойзън". Мисля че АНН-2 имат и водни грундове.
Lisko - майстор
Ако става дума за боя на водна основа - фен съм. Ако става дума за лакове - нищо хубаво не съм видял от лакове на водна основа.
Ал_ - специалист
Щеше ми се плотовете на две малки работни маси да са дъбови, но нещо удрям на камък с намирането - или няма, или ме мотат, явно не на всеки му се занимава с малки поръчки. Като вариант обмислям плот от три пласта слепен мдф 18 мм. Въпросът ми е - подходящ ли е мдф-ът за dog holes?
PIP - майстор
пон яну 22, 2024 9:47 amАл_ написа:
Щеше ми се плотовете на две малки работни маси да са дъбови, но нещо удрям на камък с намирането - или няма, или ме мотат, явно не на всеки му се занимава с малки поръчки. Като вариант обмислям плот от три пласта слепен мдф 18 мм. Въпросът ми е - подходящ ли е мдф-ът за dog holes?
В баухаус има дъбови плотове, но според мен е безсмислено да даваш толкова пари за работни маси. Аз за всички работни маси ползвам 18мм мдф и нямам оплаквания и не се съобразявам да ги пазя, защото лесно може да се сменят. Също така не виждам смисъл да ползваш три пласта, достатъчно е да имаш оребряване на масите от долу, при мен е един лист и никога не е подавал. Другото което трябва да имаш предвид, ако ще ги дупчиш (20мм дупки) е, че ако е по-дебел от 20мм листа не съм сигурен, че ще можеш да ползваш къси стяги за линейни шини, защото няма да могат да минат зарад 90 градуса ъгала на стягите.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: