Всичко за дърводелството
Goldenlux - напреднал
пон окт 31, 2022 7:05 pmPIP написа:
Боша според мен е най-подходящ. Имай предвид, че финиша не е само от диска, а и дали имаш плътен гръб там където излиза диска от материала - не знам с каква пендула си, но всички идват с пластмасова подложка дето е прекалено широка или с времето става широка, а може да сложиш и допълнителен гръб и от зад на линеала.
А относно ъгъла на зъбите, десет градуса е наклонен по-напред като човка и реже по-агресивно и увлича/дърпа към материала, отрицателния градус зъбите са леко назад и е по-безопасно за пендула, особено като режеш малки парчета.
Направил съм си гръб от дъски на прав ъгъл за да имам и мярка къде точно ще е сряза на диска, естествено ще се подменя с времето, доколкото финиша, ще режа фрезовани профили и ми се иска началото на сряза(лицето) и вътрешната страна в посока на диска да не начоплена, а да става хубава и равна, не накълвана със стърчащи трески или липсващи.
PIP - майстор
Е, успех, и оборотите до край :lol:
mavryt4o - майстор
пон окт 31, 2022 4:14 pmcvetomir_77 написа:
Bosch Expert for Wood са сини и са производство на Freud. Мисля че са по=достъпни в България. В този форум има няколко колеги които ползват и могат също да изкажат мнение.


Изображение
Много е добър. Машината ми е сметната с него и работи перфектно. След като го изхабих слагах и на лейц, люко по-дебелички и не работи добре с тях.
Goldenlux - напреднал
Здравейте, днес ми пристигна диска, изумен съм от разликата и искам да ви благодаря за съветите, въпреки че машината ми е стара и нискобюджетна, мисля че се получават перфектни разрези. Ето няколко снимки Изображение Изображение тази снимка е със стария диск Изображение тези са с новия Изображение Изображение доволен съм от покупката, след време ще се сменя и пендулата, но нека потръгне първо хобито. Благодаря на всички отново бъдете живи и здрави и все така колегиални и изчерпателни в отговорите си.
Lisko - майстор
Подариха ми една талпа от тиково дърво. Леко е засукана щото май е била част от лодка, но леко.
Имам два въпроса - какво да направя от нея (идеи?)
и дали после ще трябва да си купувам нов диск за циркуляра.

Благодаря!
Не знам дали пиша на правилното място. Но почнах. Днес 27.12.отрязах една череша 30 -35 см диаметър. Отрязах и една слива.на която още юни бях обелил една ивица от кората до земята 20 стина см. Черешата показа 32% влажност сливата 21%. Мерени на отреза с лидълски влагомер. Боядисах челата с боя. Кога е фобре да се разбичат?.
kozl - майстор
Да попитам колко да е луфта по чертежчето?


Прикачен файл:
IMG_20230111_103726.jpg


Пантата е в затворено положение. Ако го направя в крайно прибрано положение на пантата да е 1 мм - грешка ли ще е?
miliad - майстор
ср яну 11, 2023 10:46 amkozl написа:
Да попитам колко да е луфта по чертежчето?



IMG_20230111_103726.jpg



Пантата е в затворено положение. Ако го направя в крайно прибрано положение на пантата да е 1 мм - грешка ли ще е?
Аз лично не ти вдянах сметките.
Ама при успоредната панта, винтовете на основата са на 22мм от края, центъра на отвора за пантата и той на 22 при ПДЧ . Така можеш да имаш фуга от 1 до 4мм.
Иначе 2-3мм фуга е нормално.

Прикачен файл

Screenshot_2023-01-11-12-28-10-740_com.brave.browser.jpg

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: