• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 159
Всичко за дърводелството
nautilus33 - майстор
Един спешен въпрос- направих една дървена чаша от дърво сечено преди малко по- малко от три месеца. Дали е изсъхнало достатъчно, че да не се нацепи? От същото дърво направих чаша още тогава, ден след като беше отсечено и тръгна да се цепи, та го варих в подсолена вода.
EDI - майстор
Съмнявам се да е изсъхнало за толкова малко време.
nautilus33 - майстор
Да го варя тогава, докато не е почнало да се пука.
hakama - специалист
Относно направа на спалня от чам - един майстор ми препоръча да е от бял бор. Смърча имал много чворове. Но пък четох че бора е по-смолист. Кое дърво е с май-малко чворове? Царгите ще са по 20см. каква дебелина препоръчвате? Едни работят с 3, друг ми каза 4см. :?
Мисля да е като този вариант.

Прикачен файл

Model_2_.jpg
вариант 2
Model_2_.jpg (62.82 KиБ) Видяна 1105 пъти
plamen6703 - майстор
Какво е мебел от дърво без чворове, нали те допълват приятното усещане на дървото :)
Здравейте, купих си стругче за дърво защото се запалих да опитам това хоби. Исках да попитам какво дърво е най подходящо да бъде обработвано и какви са разликите в разлините видове материал? Също с какво да завършвам готовите детайли, четох за тиково масло и някакъв восък, но не съм много наясно, и каква трябва да бъде влажността на дървото преди да се нанесат (четох за нещо между 10 - 18%) 8-[
plamen6703 - майстор
Тук има доста неща по твоите въпроси viewtopic.php?f=35&t=24745 :partyman:
plamen6703 написа:
Тук има доста неща по твоите въпроси viewtopic.php?f=35&t=24745 :partyman:
Прочетох цялата тема, дори се чудих дали там да си пусна въпросите или тук, но не открих отговори и затова питам :)
plamen6703 - майстор
Монтирай струга, застани зад него да разбереш, че стоиш зад машина. Пусни го да свикнеш със звука на машината и да не те е страх от нея. Купи си няколко сапа /дръжки/ примерно за лопати, ще ти трябват и длета. Отрежи парчета от саповете и опитай да си направиш примерно дръжки за пила :) Първоначално /поне при мен беше така/ ще отидат поне дузина сапове докато нещата почнат да се случват :) Най-важното нещо е да имаш мерак, на другите въпроси отговорите идват впоследствие като разбереш, че това ти харесва като хоби и искаш да се занимаваш с него.
Успех ти желая! :partyman:
cekop - специалист
Извинявам се ако въпроса не е за тук. Харесах си настолен циркуляр втора употреба woodstar st10 l2 та какво мислите става ли за начинаещ, и още, как се сменя диска, защото конструктивно няма фенс- трупчето около диска през, което се бърка.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: