• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 159
Всичко за дърводелството
plamen6703 - майстор
Според са прилични обороти на електромотор за струг.
mavryt4o - майстор
Не съм стругар-специалист но оборотите нарастват обратно порпорционално.Дребните детайли нищо чудно да се работят на 5000.Мойта самоделка съм я пускал и на 5000 но там си иска сметната машина .
wanderer - специалист
Имам приятел, който изработва палки за барабани, габър и хикори основно. Работи ги на 6000 оборота.
nautilus33 - майстор
mavryt4o написа:
Не съм стругар-специалист но оборотите нарастват обратно порпорционално.Дребните детайли нищо чудно да се работят на 5000.Мойта самоделка съм я пускал и на 5000 но там си иска сметната машина .
Аз точно към самоделка съм се насочил. Че ще се ползва най-вероятно от време на време, а не ми се дават 300 и кусор лева за нов.
mavryt4o - майстор
nautilus33 написа:
mavryt4o написа:
Не съм стругар-специалист но оборотите нарастват обратно порпорционално.Дребните детайли нищо чудно да се работят на 5000.Мойта самоделка съм я пускал и на 5000 но там си иска сметната машина .
Аз точно към самоделка съм се насочил. Че ще се ползва най-вероятно от време на време, а не ми се дават 300 и кусор лева за нов.
Ами ако ще го правиш от нулата не си смятай труда че си нацяло вътре.Ако имаш безплатен стругар под ръка е друга бира.Искаш ли да питам за някакво малко стругче самоделка.Дятката си бил правил дръшки и сапчета за тесли.Починал и стояло ако нещо мяса до 50-60 лева да го вземем?
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
mavryt4o написа:
Не съм стругар-специалист но оборотите нарастват обратно порпорционално.Дребните детайли нищо чудно да се работят на 5000.Мойта самоделка съм я пускал и на 5000 но там си иска сметната машина .
Аз точно към самоделка съм се насочил. Че ще се ползва най-вероятно от време на време, а не ми се дават 300 и кусор лева за нов.
Избери варианта на Маврутчо, това е твоя вариант и разхода е колкото стек цигари, а ползата е дълготрайна и ще може да си вършиш работа напред във времето :)
nautilus33 - майстор
mavryt4o написа:
nautilus33 написа:
mavryt4o написа:
Не съм стругар-специалист но оборотите нарастват обратно порпорционално.Дребните детайли нищо чудно да се работят на 5000.Мойта самоделка съм я пускал и на 5000 но там си иска сметната машина .
Аз точно към самоделка съм се насочил. Че ще се ползва най-вероятно от време на време, а не ми се дават 300 и кусор лева за нов.
Ами ако ще го правиш от нулата не си смятай труда че си нацяло вътре.Ако имаш безплатен стругар под ръка е друга бира.Искаш ли да питам за някакво малко стругче самоделка.Дятката си бил правил дръшки и сапчета за тесли.Починал и стояло ако нещо мяса до 50-60 лева да го вземем?
Ами да, ако стане ще съм ти много благодарен. Ако искаш пиши на ЛС като разбереш. Благодаря още веднъж.
mavryt4o - майстор
Имам и аз един бърз въпрос от това моторче ще стане ли гравир за дърво.Идеята ми е да си купя само това гъвкавото с цангата(незнам как казва?)и да го захвана някак за оста.Идеята ми е да си гравирам логото.

Прикачен файл

2018-01-03 22.16.31.jpg
plamen6703 - майстор
Като обороти и мощност няма да имаш никакви проблеми.
mavryt4o - майстор
това май е моето жило https://www.olx.bg/ad/zhilo-za-shlifovalka-ID6TTKP.html само ще умувам захвата Подариха ми едно от лидъл за восък става и малкия да си играе.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: