Всичко за дърводелството
ceco_144 - специалист
На ръка ще се върти. Целта ми е да се получи като поднос, в който да си редя различни видове меса и примерно искам от друг вид завъртам и си вземам. Материала ще е от бор (чам). Представям си го по следния начин, но дали е правилно Вие ще кажете:
Основата да е във форма на квадрат, отдолу залепени самозалепващо се велкро за крачета по магазините ги продават. В този квадрат с оберфреза да си направя канал, в който ще се движат колелата на горния плот, или да застопоря колелата в основата и горния плот(дъска) да има от долу същия канал, отговарящ на основата. По този начин трябва да се върти горната част.
miliad - майстор
3 варианта се сещам.
1. Твоя като ползваш 3бр свери4ни мебелни колела http://yukselcompany.eu/index.php?route ... uct_id=209 , и средна централна ос. Може и без канал.
2. Специалиален механизъм за въртящ се плот за TV. http://www.iv-el.com/metalen-kr-g-l-v-r ... or-bg.html
3. Ретро варианта на въртящ се ТВ плот. При него се забива една централна ос/най-4есто дибла/ в долната плоскост, като се оставя да стър4и 1см .В горният плот се прави дупка на долната страна , двете плоскости са натъркват с парафин и се поставят една върху друга. и си готов
ceco_144 - специалист
Благодаря
Вариант 2 е супер, малко по различно от моята представа. Но е супер и ще стане бързо.
Да попитам още едно нещо. Скоро правих две дъски за рязане и ги минах с олио специално за дърво, което ще контактува с храна, но има един мириз. Работил съм по дадените инструкции на произведителя.BELINKA FOOD CONTACT това е олиото. С какво може да премахна миризмата?
Lisko - майстор
пон фев 08, 2021 4:32 pmceco_144 написа:
На ръка ще се върти. Целта ми е да се получи като поднос, в който да си редя различни видове меса и примерно искам от друг вид завъртам и си вземам. Материала ще е от бор (чам). Представям си го по следния начин, но дали е правилно Вие ще кажете:
Основата да е във форма на квадрат, отдолу залепени самозалепващо се велкро за крачета по магазините ги продават. В този квадрат с оберфреза да си направя канал, в който ще се движат колелата на горния плот, или да застопоря колелата в основата и горния плот(дъска) да има от долу същия канал, отговарящ на основата. По този начин трябва да се върти горната част.
Може би не съм пускал в този форум, тази която направих аз. Скоро.
bulhomes2 - майстор
Ееее най-после се свърши с тая дъска. Виж как като обясни и miliad веднага ти помогна! Не схванах що не искаше лагер, па сега лагер избра, но нейсе... Това дето го беше измислил без спънка в центъра нямаше да работи. Щяха колелетата да се удрят странично в канала и нямаше да е въртене, а мъка.
Здравейте, искам да постигна ефект като на снимките, които съм прикачила от интернет, бяло дърво, но да си личи текстурата на дървото, със нови чамови кухненски вратички, които не са обработени с нищо досега, затова се извинявам, ако не съм в правилната тема, но исках да получа отзиви от някой, ако е полвал този продукт и дали ще има такъв ефект или друг, който бихте ми препоръчали :)
Поздрави.

Прикачен файл

jedynka-3w1-cvetove.jpg
jedynka-3w1-cvetove.jpg (40.34 KиБ) Видяна 1034 пъти

Прикачен файл

Screenshot_20210209-141821.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20210208-154025.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20210119-110815.jpg
ceco_144 - специалист
пон фев 08, 2021 10:19 pmbulhomes2 написа:
Ееее най-после се свърши с тая дъска. Виж как като обясни и miliad веднага ти помогна! Не схванах що не искаше лагер, па сега лагер избра, но нейсе... Това дето го беше измислил без спънка в центъра нямаше да работи. Щяха колелетата да се удрят странично в канала и нямаше да е въртене, а мъка.
Извинявам се че ти е било досадно. Казах че е много хубаво, относно лагер предполагам че при миене с времето ще ръждяса и тем подобни. От стойката за тв гледах, че има и пластмасови. За спънката знам че няма да стане без нея, смятах да ползвам една дибла и втулка в която да се върти, заедно с колелцата. Както и да е, за да не отегчавам хората ще пробвам, както се казва "проба-грешка"
themask - специалист
Привет!
Минавам да покажа крайния резултат от чекмеджетата и шкафа като цяло. Доволен съм като за първи опит в шкаф-правенето - като за мазето бива :)
Най-долното чекмедже му направих по засукана сглобка на страниците, а горните две са с pocket hole - за тренировка. Ползвах 14мм за страници и 12мм за дъна, като дъната са просто залепени и завинтени. Гювечът е все още цял!

Благодаря на всички, които помогнаха с идеи.

Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
02.jpg
mavryt4o - майстор
съб фев 27, 2021 9:23 amthemask написа:
Привет!
Минавам да покажа крайния резултат от чекмеджетата и шкафа като цяло. Доволен съм като за първи опит в шкаф-правенето - като за мазето бива :)
Най-долното чекмедже му направих по засукана сглобка на страниците, а горните две са с pocket hole - за тренировка. Ползвах 14мм за страници и 12мм за дъна, като дъната са просто залепени и завинтени. Гювечът е все още цял!

Благодаря на всички, които помогнаха с идеи.


01.jpg

02.jpg
=D> и много багаж да побере😁

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: