Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Ако я намаже с паркетно масло или безир? :?
EDI - майстор
Ще сцепи при всяко положение.Голямо Ф имаме, а е тънка.До къде ще сцепи, божа работа, но поне има мегдан да се изреже и оформи после.
ZEDYCUS - майстор
Маслата дишат, целта е да е нещо непропускащо влагата, за да може да съхне по бавно от надлъжната страна на влакната, по напречната Веско писа какво става. Стара блажна боя става също, безира ако не е ленен май пак ще стане.
Пък и да се напука, купи му един литър епоксидна смола и някво багрило и пъна ще стане като модерните напоследък "цапаници", "реки" и ....
mavryt4o - майстор
Цепнатините се получават при нарастване на вътрешното напрежение. То пък се получава при бързото отделяне на влагата особено лятото на слънце или до камината. Поради структурата на дървесината на,, шайби'' тези процеси са доста силно изразени и често се пукат прилично шаибите. Ако я намажеш с нещо да намалиш изпарението може и да имаш късмет. Времето е хладно и е на твоя страна и дървесината ти не е много плътна и предразполага по-малко пукане. Успех и Август да споделиш цяла ли е още :-D
Chefo77 - майстор
Благодаря на всички, днес споделям какво сте писали. Ако не стане, вие сте виновни :lol: :lol: :lol:
Здравейте, няколко въпроса от тотален лаик с голямо желание. Искам да си направя нещо като мини бар на отворената тераса и ми трябват малко или много материалите от снимката долу :-D

Доколкото разбрах от ровене във форума, трябва да съобразя няколко неща..

- материалът да е от дърво, а не ПДЧ и т.н. Изглежда най-разпространеният материал е иглолистният - предполагам издържа на атмосферно влияние.
- дървото трябва да е изсушено.
- дървото трябва да е импрегнирано, за предпочитане на вана (импрегнирането задължително ли е всъщност?)
- след импрегнация, материалът трябва да се обработи допълнително, но с какво? Как всъщност се получава този приятен завършек върху самата дървесина?
- тъй като импрегнацията променя цвета (доколкото разбрах го потъмнява) има ли възможност след импрегнация и обработка, летвите да се боядисат?

Можете ли да ме насочите към производител/търговец :? , който би могъл да ми съдейства с изработката на летвичките? На практика ми трябват две които да са 100 дължина х 15 ширина х 2 височина и две 100 х 8 х 2.

Благодаря предварително за помощта.

Прикачен файл

IMG.jpg
вт апр 13, 2021 9:11 pmnikolson написа:
Where in the world are you? :?
Ако това е към мен - не ми помага :sad:
ZEDYCUS - майстор
Ми как да ти помогне, като не си писал от къде си и за къде ти трябва инфото, за Марс или Луната.
вт апр 13, 2021 9:43 pmZEDYCUS написа:
Ми как да ти помогне, като не си писал от къде си и за къде ти трябва инфото, за Марс или Луната.
Съжалявам- Пловдив

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: