• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 159
Всичко за дърводелството
cholev - майстор
Ами това поръчах миналата седмица. Още не е дошла фрезата. (комплект от 2 фрези)
Гледам използваш преходник 6.35 на 8. Аз си поръчах директно цанга на 6.35.Но и тя пътува.

Като гледах по тубата за подобни фрези имаше клип на който се ползва само една фреза и се сменяват ножове. Дали това няма да ти свърши работа. Значи отвърташ винта на здравата, изваждаш ножовете и слагаш ножовете от повредената. (ако е приложимо при твоите фрези- т.е. може да се разглобява).

това беше клипа
Ивелин1 - специалист
На мойте се сменя само горния диск.
Мисля че няма да стане? :?:
wanderer - специалист
от фрезите да скочим за малко на циркулярите, та да попитам: каналите (слотовете) на плота, които са отдясната страна на диска имат ли някаква друга функция освен по прецизното водене на "шейна"? щото се чудя дали изобщо ми трябва такъв отдясно.
nautilus33 - майстор
cholev написа:
Ами това поръчах миналата седмица. Още не е дошла фрезата. (комплект от 2 фрези)
Гледам използваш преходник 6.35 на 8. Аз си поръчах директно цанга на 6.35.Но и тя пътува.

Като гледах по тубата за подобни фрези имаше клип на който се ползва само една фреза и се сменяват ножове. Дали това няма да ти свърши работа. Значи отвърташ винта на здравата, изваждаш ножовете и слагаш ножовете от повредената. (ако е приложимо при твоите фрези- т.е. може да се разглобява).

това беше клипа
Като пристигнат кажи вършат ли работа и как са като качество, че ми харесаха.
Фитилчо - майстор
Такам....
Трбява да правя челни дъски по 25 и 40 см, според вас, концептуално,кой е най добрия начин за слепване?
Мислех да подходя с Фестул Домино....
Приемам други концепции !

ПП Дали ще има проблем,ако слепвам различен вид материали- дъб и чам? :?
EDI - майстор
Първо трябва да оправиш кантовете за слепване, ама това си го знаеш.Най-бързо домино или бисквитки и лепило.Другото е фрезоване на нут и перо и с лепило.Става и с кръгли дибли и лепило.Става и с фрезоване с фоберка и фрезер за челни сглобки.Според мен направи нут и перо, ако имаш фрезери и си купи туба ТАЙТБОНД III.Иначе домино или бисквитки.
sbh - специалист
Фитилчо написа:
Такам....
Трбява да правя челни дъски по 25 и 40 см, според вас, концептуално,кой е най добрия начин за слепване?
Мислех да подходя с Фестул Домино....
Приемам други концепции !

ПП Дали ще има проблем,ако слепвам различен вид материали- дъб и чам? :?
Правил съм точно 40 см със "Домино" и вече десета година държат.
Прикачен файл:
челни дъски.JPG
челни дъски.JPG (60.83 KиБ) Видяна 1237 пъти
Само ще трябва да си приготвиш достатъчно количество стяги, за да можеш да ги събереш.
По-дългия скат при мен е повече от 6 метра и проблема със стягането беше сериозен.
Фитилчо - майстор
Благодаря и на двамата !
Точно в същото положение съм, дългият скат е 6390 мм и това ме притеснява точно .
Разполагам с домино и бисквиДи за него :)
Абрихт,щрайх,циркуляр. Шпиндел фрезата ми към момента е без никакви инструменти и фрезери и глави за нея, нямам време да ги чакам, а тук не познават парите :wink:
Евентуално Оберфреза,но нямам маса за нея ... :|
Ще купя изсъхнал чам, изправям на абрихта, след това щрайх за успоредната страна, абрихт отново за челата и слепваме.
Тайтбонд 3 задължително, Домино бисквиДи и много стеги :mrgreen: които ги нямам :lol:
hakama - специалист
Как може да се постигне такъв ъгъл (или една идея по-остър), без метални профили? Сложно/скъпо ли е? Дъските мисля да са по 5-6см, през 2см, като краката ще са си единични.
144х200см ще е спалнята, ще я поръчвам, но все пак има и резервен вариант (плътна табла...)

Изображение
EDI - майстор
Ако говориш за рамката за матрака, първо се прави сглобката, после може с оберфреза със съответния R, може и с гумен диск и шкурка с ъглошлайфа, може да се резне със зеге един сектор от ъгъла и да се заобли на ръка с шкурка и т.н.
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: