• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 159
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Не не става, нито за чисто нито за мръсно домашно :)
themask - специалист
Препоръчайте, моля, някакъв качествен пълнител/кит за дърво. Благодаря!
EDI - майстор
Смола и стърготини.Сложния начин е инлей вложка от дърво.Аз кит никога не ползвам, няма и да ползвам.
themask - специалист
Никога не съм ползвал смола. Можеш ли да дадеш някакви примерни продукти?

Другият проблем е, че дупките са по касата на една врата, т.е. вертикално и не знам какъв е вискозитетът на смолата и дали няма да се стече.
Иначе гледам, че има и някакви силиконообразни пълнители...
За кита си прав - ползвал съм веднъж и не бих повторил. :partyman:
EDI - майстор
Обикновена епоксидна, или каквато и да е друга двукомпонентна, с отворено време поне 30 минути.Направо търси от тези, които са сдвоени спринцовки.Като разбъркаш със ситни стружки, става на каша и държи и по вертикални плоскости.
lov - майстор
EDI написа:
......................
Какво омазахте пак форума бе специалисти. За да отговоря трябва да цитирам Еди. Липсва ми карето нов отговор или каквото там беше.

Та ако ти се стича макар че при добра гъстота не би трябвало слагаш едно найлонче от горе и притискаш с някоя достатъчно широка летвичка. Можеш да стегнеш и със стяга ако има как. А за да не омазваш на много широко обработваемия участък, защото при натиска се уплътнява стружката а смолата има навика да изтича може да го облепиш от страни с хартиено тиксо.
stridata - специалист
Има страхотни китове за дърво, дето се оцветяват добре с байц и т.н. Проблема им е, че във времето като пресъхнат и падат. Човек трябва да знае за себеси, че кита е компромисен вариант с качеството! От доста време на пазара име едни твърди пасти с различни цветове дето се топят с едни малки газови поялничета с различни човчици. Ако сте добри с цветовете може да се смесват и става ток и жица :supz: Големите производители имат специален грунд за паркет който се смесва с трици от дървото. Всеки уважаващ себе си паркетаджия знае за какво иде реч! Иначе сякакво лепило може да слепи трици от капчица до D3/D4 :partyman:
npelov - специалист
lov написа:
EDI написа:
......................
Та ако ти се стича макар че при добра гъстота не би трябвало слагаш едно найлонче от горе и притискаш с някоя достатъчно широка летвичка. Можеш да стегнеш и със стяга ако има как. А за да не омазваш на много широко обработваемия участък, защото при натиска се уплътнява стружката а смолата има навика да изтича може да го облепиш от страни с хартиено тиксо.
Аз лепя обикновено тиксо - прозрачно. Като го отлепиш част от лепилото остава в/у смолата - рендосваш или шкуриш и си готов. Ако имаш възможност да ползваш летва и стяга - на летвата слагаш от същото обикновено прозрачно тиксо - не залепва за смола или лепило за дърво. С найлонче също става, но найлончето работи добре при смола. Ако ползваш лепило за дърво найлона пречи да изсъхне. Не е лоша идея да си имаш няколко летвички с тиксо за такива ситуации.

И аз съм против китовете. Пробвах - за мен не работи. Може и да има добри, които не падат, но е прекалено трудно да ги откриеш. Ако пролуката е достатъчно голяма (1мм или повече) - рендосваш клин и го забиваш с лепило за дърво. После шкуриш или рендосваш.
themask - специалист
Благодаря на всички за идеите! Всъщност става въпрос за досадни дупки от пирони и отчупени парченца по касата на една врата, които ми бъркат в малкия мозък :) Ще видим какво ще се получи.
EDI - майстор
Дупките от пирони ги лекувам по друг начин.Разпробивам 6 или 8 мм и набивам дървена дибла с лепило.После режа, малко шкурка и готово.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: