• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 159
Всичко за дърводелството
nautilus33 - майстор
Мисля, че беше в друг форум, но да питам тук, тъй като има доста дърводелци. В Лидл пускат орехово масло(май си е олио) другата седмица. Та, някой има ли представа дали става за импрегнация на дървена посуда- лъжици, чаши и прочие. Някъде четох, че се сипвало в изработена дървена чаша и се оставя така докато попие колкото му трябва. След това чашата не пропуска течност.
EDI - майстор
На него трябва да пише, ще видиш на място.Между другото вече на пазара има много масла, допустими за допир с хранителни продукти -на Белинка, на Хелиос.
nautilus33 - майстор
Няма да го купувам аз, понеже нямаме Лидл тук. Ще помоля приятел да го вземе. Какво трябва да пише, за да става. Че е подходящо за имрегнация ли? Иначе за тези на Белинка и Хелиос, имаш ли представа кое точно е, че разгледах, но не открих нищо, на което да пише че става за целта.
EDI - майстор
На него ще пише ,че е одобрено за досег с хранителни продукти. https://www.belinka.com/bg/izdelki-bg/b ... d-contact/ Белинка, на Хелиос се казва BIOHEL PARAFFIN OIL.
bulhomes2 - майстор
А с какво е по-добро от течния парафин? Той не само е одобрен за досег с хранителни продукти, а е одобрен (и затова се продава) за лекарство с директно поглъщане.
m_markovski - специалист
Посоченото масло на Белинка е много добро. Дава трайно водоотблъскващо покритие, подчертава шарките и не се налага често да се маже. Като го купувах сравнявах и с течен парафин, но ме отказа изискването за често мазане с парафина едва ли не след всяко мокрене.

За кухненските дървени ползвам и масло на Осмо, което е по-гъсто и се нанася малко по-трудно, но не съм забелязал да е по-добро.

————-
Да допълня - ако приемем, че това е течен парафин, на опаковката пише, че покритието не е трайно. Затова и взех белинката. След това за известно време нямаха масло и поръчах от Осмо.
https://bauhaus.bg/parafinovo-maslo-biohel-1l
bulhomes2 - майстор
Той течния парафин не е покритие, че да му пише нещо на опаковката, а разхлабително. Доколкото знам де... опссс... видях, че си писал за някакъв друг течен парафин. Не обичайния от аптеката...
m_markovski - специалист
Почти съм сигурен, че двата парафина са еднакви.
Този в аптеката е рафиниран.
mavryt4o - майстор
Имам едно питане.Казуса е следния видях един импакт макита 14.4v окомплектован с 18волтова батерия!?Това ще създава ли проблеми за машинката?Цената е като само за батерията защото е нова така че съм склонен да ги заприходя .
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: