• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 159
Всичко за дърводелството
nautilus33 - майстор
Доколкото успявам да видя от снимките, дъските са срязани до половина, за да се хване с другата дъска, нали?
plamen6703 - майстор
Така го виждам и аз на снимката :)
nautilus33 - майстор
Май е така. Аз пък си мислех да накова отстрани по две парчета дъска,или по-скоро да ги хвана с винтове и отвътрешната страна в ъглите по едно парче с по един вид за всяка дъска.
plamen6703 - майстор
Важен е крайният резултат, да е здраво и безопасно, да върши работа и да радва окото :)
burkov - специалист
Много аматьорска идея.
С нут и перо, няма ли да се заздрави допълнително?
nautilus33 - майстор
Имам една оберфреза, но за сглобка нут и перо ще ми трябва маса, а и нямам подходящ фрезер.
plamen6703 - майстор
Не се задълбочавай чак толкова за пясъчник, важно е да са гладки дъските да няма пострадали ръце на децата и да е здраво укрепен. Дали ще е на нут и федер не е толкова важно в случая, а и няма да стреляш с него :wink:
nautilus33 - майстор
Ще е както на снимката, но ще го укрепя и по ъглите, за по-сигурно.
mavryt4o - майстор
Направи го с чуждо тяло по-лесно е .Може и 3-4 вртикални летви от вътешната страна да подсигуриш.Ъглите една голяма лястовича опашка с триона и длетото и заспива.Седалките в ъглите пак да хващат страниците с голяма ляатвича опашка.Давам ти здрав вариант без кой знай какви машини а с труд.Чуждото тяло ако незнаеш се прави като се направи еднакъв канал и в двете чела и се слага летва.Става като нут перо но е по-слаб но лесноизпълним.Действай.
nautilus33 - майстор
mavryt4o написа:
..Чуждото тяло ако незнаеш се прави като се направи еднакъв канал и в двете чела и се слага летва.Става като нут перо но е по-слаб но лесноизпълним.Действай.
Благодаря. А може ли една снимка, че да го видя точно какво представлява?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: