Всичко за дърводелството
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Има ли някой, който да има пендула и да ми услужи срещу наем? Искаме да нарежем няколко греди 12/12 и 9/9 за навес на веранда
Монтажник - специалист
Питайте многознайкото(Google) за машини под наем в Пловдив, иначе ако обема не е много и човека който ще реже "има ръка" спокойно може с резачка или хубав трион.
dimitrova_k - специалист
Многознайкото този път не можа да ми помогне :) Съпруга ми ще прави конструкцията, ще се наложи да реже с резачката :)
burkov - специалист
Нека си сметне гредите и направо поискайте да ви ги нарежат като ги купите. Аз така направих за навеса. Ама сметнете хубаво, че а едната я бях скъсил с 30 см :D
Чираче - майстор
dimitrova_k написа:
Здравейте! Има ли някой, който да има пендула и да ми услужи срещу наем? Искаме да нарежем няколко греди 12/12 и 9/9 за навес на веранда
Най-добре отделете пари, и купете нова. Със сигурност ще Ви трябва в бъдеще. Но купете нещо добро, а не нещо измислено за без пари.
Chefo77 - майстор
За нова с такива параметри трябва да си приготви четирицифрена сума...
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
За нова с такива параметри трябва да си приготви четирицифрена сума...


Тогава за такава работа
dimitrova_k написа:
Искаме да нарежем няколко греди 12/12 и 9/9 за навес на веранда
да си купи ръчен трион за никакви пари.
cholev - майстор
Пендула 12сантима- яко :shock:
ето една за 2175лв
http://toolsbg.com/store/index.php?rout ... uct_id=217

Задачата се решава най лесно със саблен трион.
Това да си купи. Полезен инструмент- и за дърво и за метал
EDI - майстор
С герунг трудна работа 12Х12.9Х9 по-бива, ама пак граничен размер за масовите.Аз преди години като правих навеса с греди 12Х12, рязах със зеге-то и дълъг нож.При умно водене на машината и без да се натиска, срезовете стават с необходимата геометрия и качество.
пишман_майстор - майстор
С приятел ползвахме един за метал ( отрезна машина ) , преработен с циркулярен диск за дърво.. Принципно диска ( карбофлекса , е 355 мм ), сложихме един за ал.дограма 350мм ( такъв имахме, такъв сложихме ...) . Монтирахме го на стабилна и дълга маса, имаше странични стойки заради дългите греди и "ролки" от сап за лопати. Напречните срезове ставаха перфектни . 12 на 12 греда я режеше . По-дебели не знам, не сме опитвали, но се съмнявам малко , може би 14 на 14 . Повече - надали. След ремонта, си върнахме заводското предназначение на машината :)

Тема "Пендула/циркуляр в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: