Всичко за дърводелството
stridata - специалист
EDI написа:
Този тип дувар е изключително неблагодарен за поддържане поради формата си, имай предвид и това.А за ТИККУРИЛА голям +, не знаех, че вече имаме представител за у нас, добре е, че Стридата даде и посока за търсене.Юли, тези имат ли електронен магазин или идея за такъв.
П.С. Последно работих с хибрида лак-масло на ДУФА, доволен съм от материала и работата с него.За сега не знам как ще се държи навън, догодина ще стане ясно.
Финландците са от доста време в БГ. Не знам за онлайн магазин.

П.п
За оградата аз задължително бих работил с нещо тънкослойно ако е прозрачно или полу прозрачно и само и единствено с боя ако е плътен цвят и дебелослойно! А ако оградата е моя ще работя са масло и задължително сух материал по възможност лиственица! Тази голяма площ ако тръгне да ти се бели с някое лазурче след някоя година ще стане страшно... Всичко обаче иска грижи независимо какво е! Звънкай смело на TIKKURILA и ще ти предложат вариант, хората си правят фасадите на къщите в скандинавието с тяхни продукти... В Дания много използват и Jotun, но в БГ едва ли ще намериш нещо за фасада... УСПЕХ!
red_ribbon - помощник
О, вече говорих с де що има представители на масла и чудесии за дърво. :) Много се впечатлих! Наистина! И красиви стават нещата, и не трябва на всеки 6 месеца да го мажем, а между 4 и 10 години!!!
Но... Едва си уговорих мъжа да направим такава прекрасна ограда, вместо някоя грозота с мрежа или сандвич панели, които имат неприятното предимство, че са бая по-евтини. И докато смилам цялата информация, много ви моля да ми кажете дали изобщо ще постигна някакъв защитен ефект с масло от някой сервиз (или ново, неизползвано), за да постигна някаква по-ниска крайна цена на оградата?
С две думи: какви са плюсовете и минусите на тая работа с двигателното масло? :)
Благодаря на всички за полезната информация!
stridata - специалист
Хахахахахах. Ма ти през цялото време си говорил за двигателно масло ли? Хахахахах, кажи честно.
red_ribbon - помощник
Да :) Макар че идеята за немските и финландските масла ми хареса много. Говорих с представителите, проучих въпроса съвсем съвестно и, ако зависеше само от мен, бих обработила оградата с OSMO или с Tikkurila, но подозирам, че цената няма да се хареса на съпруга ми. Той е по-склонен да направи компромис с естетическата страна на нещата. И той харесва варианта с дървената ограда, но като по-практичен човек, предпочита нещо по-евтино. А аз не ща такива грозни огради. Та точно по тая причина искам да имам още един коз с двигателното масло за постигане на приемлива обща цена на оградата.. Та така... Няма ли шанс да стане добре с моторно масло? :?
red_ribbon - помощник
stridata написа:
Хахахахахах. Ма ти през цялото време си говорил за двигателно масло ли? Хахахахах, кажи честно.
...само да отбележа, че съм жена :lol:
stridata - специалист
Хохахо. Мадам, не знам въобще какво прави автомобилно масло с дрвото. Най- вероятно ще стане нещо....
radius - майстор
Смей се ти на мадам, но и аз пазя в гаража 15л от смени на маслото. Моето е от дизел силно препоръчвано от "спецовете". Че ме чакат към 500 дъски за ограда... Аз само си го събирам, но не съм убеден, че ще го ползвам. Като знам колко труд ще съм хвърлил да ги направя, определено ще търся качество и дълготрайност. Демек маслото ще го дам да го изгорят в една маслена печка.
EDI - майстор
Туй масло беше вариант, кога нямаше други варианти.Аз не бих си го причинил при толкова много възможности.Маслата на АЛПИНА са по-евтин вариант, кутията е около 10 лева за 700 или 750 грама, не помня точно.Имаше ги в ПРАКТИС.ХЕЛИОС също имат добри бюджетни предложения.Хубавата дървена ограда винаги си иска цена за изграждане и поддържане.
Вадим Владимиров - специалист
Stridata е прав. Хубаво е дървото да си мине импрегнацията, а после вече с маслото.
Намажете ли го с моторно масло, веднага го запалете. Иначе някой друг ще ви го запали.
red_ribbon - помощник
:shock:
Защо някой би ни запалил оградата?!

Тема "Импрегниране на дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: