Всичко за дърводелството
adgj - специалист
Здравейте,
Преди няколко години си направих перфектна падаща спалня с най-обикновен механизъм с 2 амортисьора.
Сега правя детско легло, но срещам проблем с амортисьора.
Най-слабите, които намерих за 350 нютона, а на мен ми трябва около 150-200 нютона!
Има ли такива и ако не, как мога да осланя тези от 350?
Благодаря.
izzyone - напреднал
Защо искаш да сложиш по-слаби? Такива каквито си споменал (150-200) много вероятно няма да задържат рамката вдигната.
stridata - специалист
Аз знам, че за вратички са до 150N? Да не бъркаш нещо?
adgj - специалист
2 х 150 ще издържат.
Леглото е малко, без подматрачна рамка и са на късата страна.
С 1 от 350 го затварям с голямо усилие!

Тези за вратичките са по-къси.
stridata - специалист
Тези за леглата със сигурност почват от 350N нагоре, може би за това не намираш по-малки?
Здравейте. Купих си падащо легло втора употреба о сеха като го ссглобих забелязах че когато се спусне леглото не е невелирано има малък наклон към крака. Искам да попитам това нормално ли е или трябва да корегирам крака за да се невелира леглото. Ще съм благодарен ако някой ми помогне по могне.
Lisko - майстор
ср окт 17, 2018 9:55 pmКалин1107 написа:
Здравейте. Купих си падащо легло втора употреба о сеха като го ссглобих забелязах че когато се спусне леглото не е невелирано има малък наклон към крака. Искам да попитам това нормално ли е или трябва да корегирам крака за да се невелира леглото. Ще съм благодарен ако някой ми помогне по могне.
Е как да е нормално?
Не може ли да залепите някаква подложчица (фазер) на тоя крак (само един ли е?)
ср окт 17, 2018 10:44 pmLisko написа:
ср окт 17, 2018 9:55 pmКалин1107 написа:
Здравейте. Купих си падащо легло втора употреба о сеха като го ссглобих забелязах че когато се спусне леглото не е невелирано има малък наклон към крака. Искам да попитам това нормално ли е или трябва да корегирам крака за да се невелира леглото. Ще съм благодарен ако някой ми помогне по могне.
Е как да е нормално?
Не може ли да залепите някаква подложчица (фазер) на тоя крак (само един ли е?)
[/quot
Само един е . Постоянен. Ако трябва да го повдигна трянва да е с два сантиметра. Не знам къде е долната мъртва точка на амортисьорите за това не мога да взема решение

Тема "Амортисьор за падащо легло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: