Всичко за дърводелството
boqnkov - специалист
Здравейте! Искам ето такъв гардероб за спалнята. Според вас като цена грубо колко би трябвало да излезе като материали и колко е приемливо за труд? Пунктирите са вътрешни рафтове. В горната част искам да има повдигащи механизми за закачалки. Плоскостта която съм харесал е 2800/2070/18 ЛПДЧ и е 69лв. Искам чекмеджетата да са с плавно затваряне и големите врати също да не се тряскат. Ето такива механизми съм харесал: http://balkanyug.bg/bg/Wardrobe-mechani ... -wardrobe3

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (41.23 KиБ) Видяна 1792 пъти
plamen6703 - майстор
Бояне, цената на материалите можеш да си я сметнеш и сам перо по перо според цената на всяко перо...
Цената за труд е предмет на договаряне, на едно място може да ти поискат примерно 500 лв. за труд, на друго място може да ти поискат двойно. Едни са инвестирали в скъпи машини, изплащат кредити, плащат заплати на работници , данъци към държавата... други са отворили гараж, работят сами, не плащат данъци... При едните цената ще е една, при другите цената ще е почти същата :-D но ще те "ударят" в качеството... Ти си този, който избира варианта.
Аз на твое място бих отишъл в мебелна фирма, ще седна с конструктора ще обсъдим какво искам и от какъв материал го искам! Конструктора ще ми предложи различни варианти, обков, проект... ще уточним срок за изпълнение, доставка, монтаж... Ще сключим договор за изработка, ще си стиснем ръцете и ще чакам да ми се обадят, че поръчката ми е изпълнена :)
stridata - специалист
Точно в гаража ще му го направат качествено, малките и средни по размер фирмички ще му резнат главата, а големите няма да се занимават с един гардероб.... Лично мнение! Намери си някои момчета които работят на частно покрай тебе, кажи им, че искаш да е с качествени материали или не толко качествени и ще ти го направят. Само да ти каже, че средно по-качество бяло ПДЧ струва повече от тия 69лв. Най-вероятно си си избрал някоя Габровница и още от сега не вървиш по правилен път ако държиш на качеството :tonqe:
plamen6703 - майстор
Според теб в пари колко ще разликата между гаражен майстор и малка или средно голяма мебелна фирма :-D
Питам понеже аз често поръчвам мебели и знам какви са възможностите на гаражни фирми при изработка на мебели и какви възможности имат малки, средни и големи мебелни фирми. Знам и какво качество предлагат, както знам и какво да правя, ако не ми хареса качеството на изработка :)
Като цяло всичко е въпрос на избор... споделих аз какво бих направил в случай, че съм решил да поръчвам гардероб :)
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите. Ами плоскостта е Габровница (Kastamonu) и от магазина за плоскости казаха, че не е некачествена или нещо подобно. Ще попитам майстора за кухнята какво ще ми каже. Той поръчва плоскости от магазин и ги сглобява на място.
mavryt4o - майстор
Ще ти кажа моя подход .Поиграх си 2 дена предвидих и сметнах есичко .Отидох в голяма фирма и си поръчах разкроя от качествени плоскости всичко дебел кант .После пак качествен обков и си го сглобих сам.Цената ще ти е същата като при виденов може и малко отгоре но качеството ...
Делян - специалист
Моя гардероб е почти същите размери. Гледам, че съм дал около 1100 лв за него, спалня и две нощни шкафчета. Т.е. само за гардероба цената ще е около 700 лв може би, нямам подробна разбивка.
Рязането и кантирането са от фирма. Разпробиването за дибли, фиксове и панти, както и монтажа са от мен.
Цената включва и механизми за четири чекмеджета, полски (не от най-евтините), с пълно изтегляне и плавно затваряне. ПДЧ-то мисля, че беше Габровница, 4 години вече интензивно използване няма проблеми.

Тема "Съвет за гардероб." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: