Всичко за дърводелството
Чираче - майстор
Това със смазването според мен е някаква заблуда. Гвоздея се набива плътно, за да си изпълнява предназначението. А когато се набива плътно, всякакви смазки остават навън от дървото. Може би остава някакъв тънък филм, но тогава сглобката се компрометира. Старите майстори само наплюнчат гвоздея, и толкова. Защо ли го правят?
lov - майстор
За гвоздеи не знам но винтове мазани със сапун след години нямат развиване. Ръждясват леко вътре и са като заварени с дървесината. Това го казвам от личен опит с едни уж даже поцинковани винтове с шестостенна глава. Завивани в много стар дъб с предварително разпробиване. Беше временен кърпежлък и като настана време за истинския ремонт се наложи да ги режа с флекса.
Lisko - майстор
lov написа:
За гвоздеи не знам но винтове мазани със сапун след години нямат развиване. Ръждясват леко вътре и са като заварени с дървесината. Това го казвам от личен опит с едни уж даже поцинковани винтове с шестостенна глава. Завивани в много стар дъб с предварително разпробиване. Беше временен кърпежлък и като настана време за истинския ремонт се наложи да ги режа с флекса.
Скъсаха не където трябваше ли?
lov - майстор
Подсилвах с клепета едни греди на един чардак. На тях има стъпили колонки и подпират покрива. Краищата с годините изгнили че ги навява дъжда. И кат падна един голям сняг и аха да стане беля. Та ги закърпих с каквото има на пожар. Някакви остатъци от кофражни дъски. Ма а днеска а утре да го направя както трябва и така отнесе май три години. И като дойде реда като речеш да развие винта и той се къса точно под главата. :x И това стърчащото дето е било в чама пречи да се сложи нова гредичка. А идеята беше да ползвам отворите отново щото то граница и свредло не влиза.Все едно дупчиш стомана, че и по лошо. :x

Тема "Зачукване на гвоздей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: