• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17
Всичко за дърводелството
vek - специалист
Предполагам, че някои ще кажат: "Ми тези, които ни ги показваш са напред с 5-6 години. Аз кога ще ги стигам"

Затова показвам тук един, който прави почти същите неща като арабина и е започнал само преди 6 месеца.
https://www.etsy.com/shop/TrabelsiWoodDesign

Това е дъска за рязане на хляб за 40 $ и явно продава доста дъски щом има варианти.
Изображение

Общо е продал 71 бройки, което за начинаещ никак не е зле.
Има и 256 потребителя, следящи магазина му, което за 6 месеца си е добро постижение.

Обърнете внимание, че и той набляга на дърво със силно изразена нестандартна текстура. Интересния рисунък продава най-добре дървениите.

Снимките му са малко мрачни. Аз не бих препоръчал такъв сив фон.
Някои даже не са на фокус и не добре осветени, като тази например:
Изображение

Такова нещо ще откаже половината от потенциалните ви купувачи.
Имаш качествена стока с красива текстура, престъпление е да не я покажеш както трябва. Това е все едно да продаваш хубава стока през витрина с мръсни стъкла.
mavryt4o - майстор
Който не е на вътре в тази материя може тук да си прави бля бля кооолкото иска ,да смята печалбите на хората и да се самонадъхва .В България знаете ли каква е логистиката по намирането на дървесина с подобна текстура!?Убийствена да не кажа че не се намира а сам евентуално да си търсиш дънери ......Нали точно причудливата текстура продава .Слез на земята малко :) без абсолютно никакви лоши чувства
vek - специалист
Сух дървен материал от орех, круша и слива с нестандартна текстура - пропарени талпи и дъски
Давам само снимки от магазини да не каже някой, че правя реклама иначе магазини в гугъл за дизайнерски дървен материал колкото искаш :
Може да отидеш, хората дават да си потърсиш талпа каквато ти хареса. Даже се радват че взимаш това с чворове и дупки което никой друг го не иска :yawinkle:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Талпи от изкоренени дървета, долу при корена има як артистичен рисунък.

Продават и пънове почти до корена :
Изображение
Последна промяна от vek на вт май 02, 2017 10:47 am, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
Само че тези от снимките мисля искат такива суми, че се обезсмисля такива занимание.

Иначе темата може да е полезна за хора, имащи желание за продажби там. Etsy като цяло е по-добър за подобен род продукти. Да се надяваме, че няма да го превърнат в ebay.
vek - специалист
Тези талпи са 2,40 до 3м по 100 лв едната.
Една дъска за рязане хляб - 40 $ = 72лв
mavryt4o - майстор
vek написа:
Тези талпи са по 100 лв едната.
Една дъска за рязане хляб - 40 $ = 60лв
Да да добре.Ами правя ти оферта да работим дългосрочно .Даваш ми материал и една трета от оборота на дъска.Поемаш разходите по транспорти материал и бля бля и две трети за теб.Аз поддържам работилницата ти всичко останало.
mavryt4o - майстор
mavryt4o написа:
vek написа:
Тези талпи са по 100 лв едната.
Една дъска за рязане хляб - 40 $ = 60лв
Да да добре.Ами правя ти оферта да работим дългосрочно .Даваш ми материал и една трета от оборота на дъска.Поемаш разходите по транспорти материал и бля бля и две трети за теб.Аз поддържам работилницата ти всичко останало.
Може да се изцепи на 2 материала поне десетократна печалба :-D
Antonii - майстор
Типично за БГ форум.
Човек който е направил нещо обяснава как стават нещата, а всички остана ли му обясняват как това неможе да стане.
Добре, че неслушам подобни хора иначе и аз щях да съм няколко хиляди назад.
Иначе, ако ще и 100лв на месец да се изкарат се са си в плюс.
И ако са изкарани от хоби което ти доставя удоволствие, какво по-добре от това.
По отношение на посочения пример едва ли човека поддържа подобен асортимент сам.
Предполагам, че предлага изделия на повече от един човек, но това не е от съществено значение.
krasimir111 - напреднал
Човека просто дава примери. Никъде не е споменал , че иска да прави търговия с някого от нас .Нямало материал с интерестна текстура в България ! На който не му се търси може и да не намери. Пък и в случая не говорим за промишлени количества,но дори и да има дефицит на подобен материал, за хора с желание и въображение това не би било пречка да предлагат някакви нестандартни дървени изделия, които да не са свързани непременно с екзотична текстура на дървото.
Радвам се когато някой е ентусиазиран от нещо и иска да го сподели. В случая vek просто дава примери как предприемчиви хора с въображение печелят добри пари от елементарни, но добре изпипани продукти. Не вижда защо това трябва да дразни някого ! Всъщност знам , но не желая да употрбявам груби думи.
mavryt4o - майстор
И аз това казвам не става от сам човек.Мога да обработвам дърво но другото ми идва в повече.За това и тъпча на едно място .Имах оферти от рода на ,,с твоя талант и моя акъл ще направим много пари в чужбина " ръчната изработка с естествено дърво много се цени на запад но излезнаха въздух под налягане.Твърдо ЗА съм тези неща щом не се цени тук занаятчийската работа да се орентираме другаде.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: