• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко за дърводелството
vek - специалист
Мисля, че подценяваш народа тук. Всеки един майстор може да си прецени колко ще са му разходите по изработката на една купа, дъска за рязане или дори суисеки без дори да са ги правили някога. Дори да не прецени, ако реши да направи едно ще си го види.
Освен това не говорим за изработка на ядрена подводница. Материалите за повечето от нещата тук всеки дърводелец ги има в работилницата си просто останало от нещо друго.

И нещо, което за трети път го казвам. Едва ли някой ще се засили да копира точно някоя от идеите, които давам. По голяма е вероятността да му хрумне да прави нещо различно. Идеята се ражда от идея.
Здравейте. Прочетох цялата тема, но никъде не видях да се обсъжда как става приемането на купувача от пощите им ако стоката е над 2 кг до 5кг и на стойност над 100$ до 500$?Плащат ли мито, ддс? Фактура за продадената стойност изисква ли се? Благодаря предварително за отговора :)
Virtex - майстор
От къде до къде ?

Ако е от страна извън европейски съюз до страна в европейски съюз се заплаща ДДС ако е над 20-30 Евро, като може и мито в зависимост от типа стока и цената ( над 100 Евро мисля беше ).

Ако се изпраща вътре в EU ( и двете страни са вътре в EU ) не се заплаща нищо.

В САЩ по принцип би трябвало да има ДДС и мита, но заплащане (примерно на стоки от Китай до САЩ) не съм запознат да има, поне при мои познати и лична информация.

Фактура е желателно винаги да се изпраща, стойността и вече зависи от договорка между продавач и купувач. При мен ( като купувач ) се е налагало да предоставям фактури в много малко случай, защото придружаващата документация е била достатъчна за данъчно освобождаване на стоки от САЩ или извън Европа.

Ако се изпраща навън, куриерските фирми или пощи в някои страни предоставят услуги да освобождават всичко и получателят само да заплати определената стойност при 1) необходимост да се заплати нещо, 2) са предоставени необходимите документи ( декларация за export + декларирана стойност, което е достатъчно [при пощите е CN22, при DHL е товарителница с описание]).
Изпращане от България до САЩ. Ако изпратя стока 5кг за 300 $ бая ще се натовари купувача с всички мита. Това не ми беше ясно. Еро в Али експрес как става номера да се договориш за по ниска стойност с купувача за да не плащаме мито тук. За Сащ не може ли да става и същия номер?
EDI - майстор
От САЩ става, получавал съм няколко пъти фрезери направо в пощата в квартала.Цената им беше стотина долара, продавача ги беше пратил като подарък.Беше писал само пощенските разходи.Сам беше преценил така, явно не му е било за първи път.
Virtex - майстор
anita_go написа:
Изпращане от България до САЩ. Ако изпратя стока 5кг за 300 $ бая ще се натовари купувача с всички мита. Това не ми беше ясно. Еро в Али експрес как става номера да се договориш за по ниска стойност с купувача за да не плащаме мито тук. За Сащ не може ли да става и същия номер?
Декларира се по-ниска стойност.

Реално изпращача носи отговорност да попълни документите правилно и се подписва, че всичко е вярно. Дори да се изпраща през DHL/UPS пак може да се декларира по-ниска стойност, включително за транспорта.

Т.е. дори доставката да струва $50 може да се напише, че за този случай тя е $5 за него. На мен са изпращали проформа фактури с ниска стойност и там може да пише всичко, а да се осчетоводява правилната, за да е точно всичко. Това е предположение кой как осчетоводява, въпроса е, че съм получавал по-ниски и фактури и декларации. Приятел поръча 40кг машина за $900 с фактура за $100, в DHL искаха фактура от продавача, той изпрати за $100 и те нямаше какво да кажат.
Lisko - майстор
anita_go написа:
Здравейте. Прочетох цялата тема, но никъде не видях да се обсъжда как става приемането на купувача от пощите им ако стоката е над 2 кг до 5кг и на стойност над 100$ до 500$?Плащат ли мито, ддс? Фактура за продадената стойност изисква ли се? Благодаря предварително за отговора :)

Ето калкулатор на сайта на канадското правителство с който човек може да си сметне колко данъци и мито ще му трупнат при получаване на пратка изотвън:
https://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-voya ... l-eng.html
Не се облагат само ефтинджоси под 20 CAD а ако са подаръци - не се облага до 60 CAD. Частта от стойността на подаръка над 60CAD се облага.

Предполагам че и американците имат подобен калкулатор на съответен правителствен сайт.

Смяхме се от сърце на смолянските клечки. По едно време жена ми отиде, рови, рови в нейните неща и домъкна една кора от дърво. Тая вика е хем от Смолян, освен да зема да я пусна за 30 долара :-D
Здравейте, виждам темата със голямо закъснение. Изчетох я цялата и благодаря на всички които са пуснали полезна информация. :) Аз току що прясно стигнала до идеята за Etsy магазин се регистрирах там и пуснах един listing , НО! Не ми е ясно как да си изчисля доставката, тъй като искам да не ограничавам до кои държави ще пращам, а цената разбира се е различна ако ще пращам до ЕС, САЩ или до някоя съседна на България държава. Видях, че в БГ пощите излиза най ниска цената, но пак ми се струва много до 2кг. За страни извън ЕС е 39лв. :cry: което ако искам да сложа примерно £40 за продукта и £17.50 за доставка ми се струва много , то си е почти 1/2 от стойността на продукта. примерно! А , някои от нещата които прявя са от цимент и тежат около или малко над 1 кг и с опаковката ще отидат на 1,500гр. Затова гледам доставките до 2 кг. Другото е че въобще не си представям целия процес от момента на приемане на поръчката ,подготовка, опаковане, изпращане до момента на получаване от клиента. Моля ви да дадете повече информация за това, тези от вас които изпращат редовно или са изпращали. 😊
Здравейте, опитах да се регистрирам в етси и накрая ми даде, че ми иска копие от лична карта. При вас така ли беше? Как да процедирам? Поздрави и благодаря.
vek - специалист
Здравейте приятели жарки!

Представям ви едно момче от Панагюрище с хубав магазин в етси.
https://www.etsy.com/shop/WroughtIronFamily
Изображение

Съчетания на дърво и метал, състарени, изглеждащи средновековно.
Цените на изделията му са между 150$ и 400$ . Има близо 500 продажби.
Браво и поздравления за успешния бизнес!
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: