• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17
Всичко за дърводелството
itilien - специалист
Знам, запознат съм добре с тия неща. Аз съм повече по прецизните и дребни неща - кутийки основно, наблягам повече на дизайна, отколкото на функционалността, които оценявам на над 150-200 долара, но за момента имам само 5 и половина, както и куп планове за още, повечето доста сложни, но отнемат много време.

"Вече посочих, при приход 71 лв от продукт и само 11 лв разходи имаш огромен резерв да си намериш оптималната цена."

Аз пък ти казах, че разхода не е 11 лева. Бих увеличил малко разходите за материали и амортизация - поне до 15 лева. Винаги излизат непредвидени неща. Примерно докато правих последната си кутийка счупих два едномилиметрови фрезера по 67 лева единия :). Освен това никъде не си включил нито осигуровки, нито данък печалба, нито счетоводство. Тия неща ще ти изядат още доста голям процент от 71-те лева, които дори няма да са 71.
EDI - майстор
Руснаците му казват сувел.По нашему тумор.Брезовите сувели са уникални, имам един собствено открит, сух е вече, но още не съм решил какво да направя.
vek - специалист
itilien написа:
Знам, запознат съм добре с тия неща. Аз съм повече по прецизните и дребни неща - кутийки основно, наблягам повече на дизайна, отколкото на функционалността, които оценявам на над 150-200 долара, но за момента имам само 5 и половина, както и куп планове за още, повечето доста сложни, но отнемат много време.
.
Да, правилно си се ориентирал. Количеството е задължително за добрата продажба. Повечето българи с които съм говорил за интернет продаване казват "Абе аз ще пусна 4-5 бройки да видим как ще тръгне, па тогава ще правя повече"
Е, не става така. Дори на някой клиент да му хареса продукта ти при 5 бройки в целия магазин ще се съмнява дали всичко в тоя магазин е наред.

От мои наблюдения за да внушиш на клиента че магазина ти е редовен трябват поне 30-40 продукта. По-добре е 100-200.

Имаш един продукт. Пускаш го втори път същия, само че сменяш началната снимка да е различна , не като първия вариант. А в описанието го пишеш , че е по поръчка "made-to-order" и с други размери и друга цена. Така от 5 продукта вече може да имаш 10 .
Последна промяна от vek на чет май 11, 2017 9:41 pm, променено общо 2 пъти.
vek - специалист
дублиран пост
Последна промяна от vek на чет май 11, 2017 9:39 pm, променено общо 1 път.
vek - специалист
vek написа:
EDI написа:
Руснаците му казват сувел.По нашему тумор.Брезовите сувели са уникални, имам един собствено открит, сух е вече, но още не съм решил какво да направя.
Сувел не бях чувал. Тумор обаче не е много търговско :?
Представям си как клиента влиза при жена си и вика "Скъпа купил съм ти един страхотен тумор"
EDI - майстор
Е, не е търговско, но по същество си е тумор, един вид израждане на дървото е :lol: .Пресукват се по уникален начин нишките.А колко е твърдо, ум да ти зайде.Яде вериги и инструменти като халва.
itilien - специалист
100 различни продукта може би ще имам ако поработя 5 години само това :)
Гост - специалист
itilien написа:
100 различни продукта може би ще имам ако поработя 5 години само това :)
itilien, би ли показал някои от твоите неща?
Предполагам, че не само на мен, а и на други е интересно.
Предварително благодаря.
itilien - специалист
Ето това, което имам направено. Вдясно в коментара пише размерите и материала. Имам една наполовина готова, както и един почти готов часовник за стена.

https://www.facebook.com/ilarionov/medi ... 872&type=3
hitarpetar - специалист
И аз искам да видя произведенията но на vek и неговия приятел
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: