• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко за дърводелството
Гост - специалист
Да съм писал някъде, че информацията не е полезна?
Просто поднесена по този начин не ми харесва. Няма лошо човек да си направи реклама, но да ми се твърди, че до прави безкористно и на добра воля, че може да изкара(спести) от това едни 6 лв за обяви, но не иска!!!, щото това не са никакви пари... е- това леко ме дразни и затова пиша.
А това в кои теми ще влизам и в кои ще пиша- решавам аз. Няма нужда някой да ми дава наклон.
stridata - специалист
Гост написа:
Да съм писал някъде, че информацията не е полезна?
Просто поднесена по този начин не ми харесва. Няма лошо човек да си направи реклама, но да ми се твърди, че до прави безкористно и на добра воля, че може да изкара(спести) от това едни 6 лв за обяви, но не иска!!!, щото това не са никакви пари... е- това леко ме дразни и затова пиша.
А това в кои теми ще влизам и в кои ще пиша- решавам аз. Няма нужда някой да ми дава наклон.
Никой неможе да ти дава наклон на нищо, това е ясно.... Просто ти разбрахме мнението, видно е за всички и не искам да стане поредната оспамена тема.. Извинявам се ако с нещо съм ти засегнал Егото, много докачливи станахме всички... Дай сега извън протокола да си кажеш мнението за тази обява :supz: http://www.ebay.co.uk/itm/Antique-Bulga ... SwvzRXyxnN
tsenkov - специалист
Какво да се коментира? Мошеник на рендето си пише 1988г.
a_stoev - майстор
mavryt4o написа:
Определено е зарибявка но ръчната занаятчийска работа не може да постигне тази еднаквост и цена на фабриката която бълва хиляди .Поне аз така мисля.
В етси е забранено да се продават промишлени стоки. Таргет на сайта са разни хипстър малоумници. Въпреки това там могат да се вадят пари, стига да имаш идея. знам за няколко акаунта дето вадят по над 10к месечено, едната е от електронни продукти.
vek - специалист
a_stoev написа:
Лошото е, че парите вече са само по банкова сметка което те води при данъчните.


Тук има вратичка :yawinkle: Етси все пак дава и ще продължи да дава опция за плащане през пейпал. Просто са я направили да не е по подразбиране. Така че ако искаш непременно да ти се плаща по пейпал трябва на достатъчно видно място да казваш на клиентите къде да цъкнат за да платят с пайпал. (ако искат, разбира се)

И друго, ако се изкарва постоянно и редовно защо пък да не се плащат и данъци.
Това че държавата ни е управлявана от крадци не трябва да ни права и нас задължително крадци.
vek - специалист
Ето го арабина от Тунис, за който споменах по-горе. Това е магазинът му тук: https://www.etsy.com/shop/ZitounaWood

Изображение
За съжаление си е скрил продажбите но все пак бройката им се вижда 6351 броя.
За 6 години откакто продава, доста добре е разнообразил производството за разлика от предишните двама, които показах.
Има 261 артикула. Някой ще каже "ма много са" :yawinkle:
Сигурен съм, че много от тях не ги държи на склад а са "made to order". Това е разрешено от етси. (има сайтове, които не го разрешават)

Какво означава "made to order" ? Дал си снимка на изделието, но го правиш едва след като някой го купи. (разбира се, ако продукта позволява)
Така се пестят материали и залежаване стоки на склад, пък и взимането на парите напред си по-приятно. И най-важното, можеш много да разшириш асортимента.

Друг вид стоки, които прави са му уникати. Просто ги праска по формата на цепеницата и каквото излезе. Което много се цени от американските клиенти.
Затова ако имате такива, трябва задължително да го упоменете в описанието на продукта, че са уникални. Неудобното е, че при уникални продукти трябва да снимате всеки един по отделно.

Ето му и сметката, която грубо му направих:

Брой на продажбите.... 6351
средна цена на изделията 24 $
Общо .....152 000 $
за месец ... 2110 $

Жена ми купи от него една купа подобна на това тук:
Изображение

Около 25 см. добре шлайфано, намазано с някаво минерлно масло или тънък маслен матов лак.
Смятам че успеха му се дължи най-много на добре подбраното дърво.
Винаги е с някакъв интересен рисунък на текстурата. Ако бяха някакви обикновени скучни дървета едва ли би продал и 100 бройки. Повечето от нещата се купуват не да си бъркат гозбите, а за украса или декор.
Последна промяна от vek на вт май 02, 2017 8:23 am, променено общо 2 пъти.
a_stoev - майстор
vek написа:
a_stoev написа:
Лошото е, че парите вече са само по банкова сметка което те води при данъчните.


Тук има вратичка :yawinkle: Етси все пак дава и ще продължи да дава опция за плащане през пейпал.
Офф/
Пей пал вземат почти като данъчните...

Проблема с данъчните е, че за да си легален се набиваш на фирма=счетоводство+осигуровки. осигуровките иди доди някак си се преглъща, ама счетоводството, особенно ако няма продажби са ти по гнусни от данъчните.
a_stoev - майстор
vek написа:
Около 25 см. добре шлайфано, намазано с някаво минерлно масло или тънък маслен матов лак.
Смятам че успеха му се дължи най-много на добре подбраното дърво.

То си го пише. Маже ги с зехтин или олио:
Rub your olive wood product with olive, peanut or sunflower oil once a month. Dip a paper towel into the oil and gently rub, using a circular motion, over the surface of the wood. Work the oil into the sides, top and bottom of the olive wood.
Lisko - майстор
Гост написа:
Да съм писал някъде, че информацията не е полезна?
Просто поднесена по този начин не ми харесва. Няма лошо човек да си направи реклама, но да ми се твърди, че до прави безкористно и на добра воля, че може да изкара(спести) от това едни 6 лв за обяви, но не иска!!!, щото това не са никакви пари... е- това леко ме дразни и затова пиша.
А това в кои теми ще влизам и в кои ще пиша- решавам аз. Няма нужда някой да ми дава наклон.
На мен ми харесва. До тоя момент не сме видели да си прави реклама. Няма наклон - всеки може да си се нерви щом иска, но защо трябва да нерви и другите?

Второ (не по този случай, а по принцип) - какво толкова лошо има в това ако някои форумец може да изкара някой и друг лев от референции за някоя услуга която другите са харесали. Или трябва винаги да сме на шопския принцип - не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле???
krasimir111 - напреднал
За мен темата също е много полезна. Благодарности на автора. В тези трудни времена всякакви идеи са добре дошли.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: