• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17
Всичко за дърводелството
vek - специалист
Virtex написа:
Иначе темата се продължава, което е супер. Дано vek продължава да споделя ( а и всеки, който има желание ), въпреки преобладаващото песимистично настроение на хората в България като цяло :)
Да, супер е. :-) По пренцип знам, че има десетки хора, които са положително настроени, но просто си четат без да пишат. :-)
vek - специалист
itilien написа:
Ето какво представляват нещата:
Банциг, Фреза, Шлайф
Аз мисля, че вида на машините не пречи да си спретнеш прилично видео. Даваш близки планове, в които примерно 70 % от кадъра е зает от детайла, който се работи.
За мен ще стане нормално видео.
Последна промяна от vek на пон май 15, 2017 8:51 pm, променено общо 1 път.
vek - специалист
Понеже заговорихме за налаудничави на пръв поглед, но печеливши идеи, като тази с кубчетата за уиски искам да ви покажа тук още една откачена идея.
Изображение

Това са подложки за чаши :? Аз самия не бих си купил никога такива. Изглеждат ми много високи и не даващи стабилност на чашата.
Но факт е че този майстор го наблюдавам от години и все още ги продава. В началото продаваше само такива подложки, като едната я продаваше за 6 $ , комлект от 4 за 20 $ и се купуваха яко. Говоря за преди 4-5 години. Сега е разнообразил асортимента малко и им е свалил цените на подложките. Може да е автоматизирал процеса или е намерил някой ниско квалифициран работник. Но за 4-5 години е продал 2700 парчета, което е към 35 000 $ приход. Нищо работа и усилие. Дори не са необходими машини. Почти нулева инвестиция. Мало-обемен и много лек продукт, който е евтин за изпращане и никакъв риск за повреда.
Това е магазина му:
https://www.etsy.com/shop/MaxplanationPhotos

Обърнете внимание! НЕ го предлагам това, някой да почне да го прави. Просто давам пример за една наглед налудничава идея, която в края на краищата носи приходи вече 5 години. :-)
kuuuuuul - майстор
Регистрирах се на края и аз в Етсу,ама да ли добре съм направил обявите :?
https://www.etsy.com/de/shop/holzfen?re ... form-mcnav
itilien - специалист
С магазин, обяви и снимки в този вид ако продадеш нещо ще е направо чудо. Допълни всичката нужна информация по магазина и помисли за по-добри снимки.
a_stoev - майстор
иди в групата на жената, там ги бистрят снимки и описания:

https://www.facebook.com/groups/799024073496846/

Е, успех. Малко по малко ще се справиш.
Направи по 5 снимки на предмет, фона на тези е ужасен, и по-дълго описание. Разгледай снимките на кокуренцията. https://www.etsy.com/search?q=wooden+bowl
Между другото имам две големи парчета кора от корков дъб, трябва да ги снимам, бях ги взел точно за фон на жената, но тя харесва по светло и не ги ползва. Ще са за подарък.
vek - специалист
Добре, като цяло не е лошо. Всичко може да се оправи.

Първо - името на магазина "holzfen" звучи малко детско и несериозно. Като казваш че си фен , значи не си професионалист. Хората веднага ще си помислят че не си сериозен производител. На никой не му се занимава с любители. Няма да са сигурни дали изобщо ще им изпратиш стоката.

За мен смяна на името е задължителна. И не трябва да е на немски . 70-80% от клиентите ще са от САЩ и Канада. Трябва да е на английски. Трябва да съдържа wood
Предлагам ти:
wood master
Най-вероятно ще е заето , тогава може WoodMasterG или WoodMasterGeorg префектно. Забележи Georg , a ne Georgi .
Georg им е по-близо и познато, така ще им спечелиш доверието по-лесно.

Сложи Cover photo на магазина
Влизаш тук: https://www.etsy.com/de/shop/holzfen/edit
И слагаш Cover photo
Предлагам ти тази картинка като за начало .
Прикачен файл:
georg-1.jpg
georg-1.jpg (105.27 KиБ) Видяна 1990 пъти
После може да я смениш. Аз ги сменям всяка седмица. Това е като витрината на магазина ти, трябва да е винаги нещо ново. Така хората знаят че магазина е активен и се работи сериозно.

Слажи картинка лого на магазина
Може и това :
Изображение

Сложи си твоя снимка на твоя профил. Да не е паспортна. Добре би било с широка холивудска усмивка. :-D

Второ - Заглавията на продуктите. Titles
Ако разгледаме това :
https://www.etsy.com/ca/listing/514665560
Имаш само две думи в заглавието, а имаш право на 15-тина думи. В твой интерес е да напишеш колкото се може повече. Така ще те намират по лесно.
Предлагам ти специално за този продукт това заглавие:
Wood Candle Holder Souvenir walnut wood gift Candle stick holder wood carving Candle holder Oak Candlestick holder

Трето - Описание Description

Предлагам ти това Описание на продукта:

Wood Candle Holder from walnut wood.
100% Hand made. Unique candle holder. One of a kind.

Measurements
• Hight......... 7.3'' (16 cm)(Трябва да пищеш размерите в инчове задължително. Американците нямат предства какво е см)

• Width Diam.... 2'' (5 cm)

The surface has a fine finish that's silky smooth to the touch. Make a lovely gift and looks beautiful in any room or above the fireplace.

Ще продължа за снимките в следващия пост че там има да се говори повече
Последна промяна от vek на ср май 17, 2017 3:32 pm, променено общо 3 пъти.
itilien - специалист
vek - и аз много се чудя за имената. Аз се казвам Иван Иларионов, ама това сякаш се пише много трудно. Пък и не знам дали не им звучи много руско. От друга страна много хора са на мнение, че в изкуствата а и навсякъде, където правиш уникални неща е хубаво да работиш с името си, защото показва, че един човек стои зад творенията, а не някаква фирма/производство. Има и теория, че когато името е по-трудно по-лесно се запомня и е по-добре от гледна точка на търсене.
alabal - специалист
itilien написа:
vek - и аз много се чудя за имената. Аз се казвам Иван Иларионов, ама това сякаш се пише много трудно. Пък и не знам дали не им звучи много руско. От друга страна много хора са на мнение, че в изкуствата а и навсякъде, където правиш уникални неща е хубаво да работиш с името си, защото показва, че един човек стои зад творенията, а не някаква фирма/производство. Има и теория, че когато името е по-трудно по-лесно се запомня и е по-добре от гледна точка на търсене.
Може да си напишеш името на английски примерно John Hilarious така хем ще си е твоето хем няма да звучи руско. :lol:
itilien - специалист
Хаха :) Малко несериозно звучи обаче :) А и после като си получат нещото ще видят кой наистина им го изпраща и ще направи кофти впечатление.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: