• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Всичко за дърводелството
kuuuuuul - майстор
Тъй като с моето ново хоби произвеждам точно такива работи и аз реших да се впиша в Етсу но на края ми искат номера за банкови сметки и кредитни карти и аз за сега се отказах.Имам само дебитна карта с която пазарувам с Пей Пал.Ако може малко разяснение по този проблем.Какви точно данни трябват да се впишат и до колко е безопасно?
https://www.olx.bg/ad/unikalen-podarak- ... 6gAOi.html
Virtex - майстор
Банкови сметки искат, за да може да превеждат парите. От там няма как да "дръпнат" пари ей така.

Ако те притеснява, че трябва да си дадеш картата - някои банки предлагат "виртуални" дебитни карти - те не са "свързани" с разплащателна сметка (а виртуална) и може да не държиш пари по тях. Съответно картата може да получава и тези пари ще отидат във "виртуалната" сметка, която после да ги прехвърли към нормална спестовна или разплащателна. Така ако някои иска да "тегли" неправомерно пари от виртуалната карта, при липса на финанси в нея няма какво да изтегли.

Но като цяло да се притеснява човек от огромни сайтове, които се използват от много хора и правят големи продажби, че ще му източат картата - не виждам място за притеснение.

Както беше отбелязано - по-важно е да се изпращат стоките с възможност за проследяване ( БГ пощи предлагат тази услуга, поне преди номера, който даваха можеше да се използва и за проследяване примерно в щатите ), за да се потвърди дали са получени или не.

По принцип аз повече пазарувам и говоря главно като купувач, но мога да помогна и за продажба, поне до колкото ми се простират знанията ( имам малък опит с ebay).
vek - специалист
kuuuuuul написа:
Тъй като с моето ново хоби произвеждам точно такива работи и аз реших да се впиша в Етсу но на края ми искат номера за банкови сметки и кредитни карти и аз за сега се отказах.Имам само дебитна карта с която пазарувам с Пей Пал.Ако може малко разяснение по този проблем.Какви точно данни трябват да се впишат и до колко е безопасно?
https://www.olx.bg/ad/unikalen-podarak- ... 6gAOi.html
Не разбрах точно кое те притеснява етси, пейпал или потребителите?
От тези два сайта няма какво да се притесняваш etsy има 56 милиона потребители
paypal има 230 милиона потребители
И двата сайта са не по-малко сигурни от най-сигурните банкови платформи.
Ако следваш правилата им няма да бъдеш излъган и от Потребител.

НО
Потребител може да те измами обаче ако не си запознат много и ако решиш да заобиколиш пайпал или етси. (не че не може да се заобикаля пейпал и етси, но това е за добре запознати с измамниците в интернет , по-надолу ще обясня как, но не препоръчвам да се прави от начинаещи, защото измамниците използват желанието ти да заобиколиш пейпал или етси и така влизаш в капана им)

Сега за измамите:
Докато бях начинаещ съм бил атакуван 4-5 пъти от измамници в ибей, там ги има повече.
Те атакуват новобранците защото знаят, че са неопитни. Като направиш бройки продажби спират да те атакуват защото решават , че вече си достатъчно запознат. По нататък може да се случи да те атакува някой начинаещ измамник. Миналата година един ме атакува през моя личен сайт :yawinkle: аз се позабавлявах малко с него изчаках го да захапе здраво, че ще спечели пари от мен , натрупах много кореспонденция и писмени доказателства, че е измамник и го репортнах на gmail, защото от там ми идвах писмата. След няколко дена gmail ми изпратиха писмо, благодариха и казаха, че акаунта е предаден на разследващите интернет измами.

Една позната в Англия, която започна наскора едва беше направила една седмица от пускането на първите си продукти и беше атакувана. Добре че ми се обади, защото беше хлътнала много. Трябваха ми доста усилия да и докажа че е измама.

Пускам цялото начално писмо да имате представа:
"Hello,
thanks for mailing back and am okay with the price you are willing to sell this artwork,i am an oceanographer and i am buying this artwork for my dad, i am at sea right now,and I can only pay through PayPal and you can put the PayPal charges on me because as at present, i don't have access to my bank account online,but i have it attached to my PayPal account,and this is why i insisted on using PayPal to pay.I have a pick up agent that will come for the pick up after payments has been sorted and will also handle the paper works. I would need your full contact name, address and telephone number to make my booking with the shippers. Be rest assured of a secured transaction because i am a serious buyer and i will only take the artwork after payments has been sorted out.Thanks and God bless."


ЯСНИ ПРИЗНАЦИ ЧЕ СЕ ОПИТВАТ ДА ВИ МАМЯТ:

1. не назовава точно какво купува , а му казва item или artwork или стока и т.н.
2. "купувача" има някаква професия, която му пречи да говори по тел. или да има банков достъп, като океанограф, работи на нефтена платформа, и др.
3. говори, че стоката ще бъде взета от вас чрез куриер или агент, с който той работи.

ДОБРИ НОВИНИ
Измамниците атакуват най-вече продавачи от богати държави и много рядко такива като БГ. Да получите атака значи или не е разбрал, че сте в България или е начинаещ измамник. Но пък не е за изключване да има или да се появи някой трик и за България.
Измамниците атакуват продавачи за стоки за обща сума за поне над 300-500$. Трябва да е луд да атакува за продукт под 100$

Ако имате съмнения винаги се съветвайте с някой по-запознат или пуснете едно изречение от писмото заградено в кавички в гугъл. Все ще ви излезе някъде да са я коментирали тази измама.
a_stoev - майстор
mavryt4o написа:
И аз това казвам не става от сам човек.Мога да обработвам дърво но другото ми идва в повече.За това и тъпча на едно място .Имах оферти от рода на ,,с твоя талант и моя акъл ще направим много пари в чужбина " ръчната изработка с естествено дърво много се цени на запад но излезнаха въздух под налягане.Твърдо ЗА съм тези неща щом не се цени тук занаятчийската работа да се орентираме другаде.
Няма нищо страшно:
1. трябва ти някаква електронна поща. Все ще намериш кой да ти направи някой gmail ако нямаш.
2. Регистрираш се в Etsi, попълваш си всичко без притеснения, те са сериозен сайт. Желателно е да си имаш фирма или да си свободна професия - занаятчия или художник.
3. Читави снимки. Жената купи втори DSLR заради тях.
4. Публикуване на обяви. Трябва ти малко английски, може да ползваш части от описания на конкурентни продукти. Описанието да е точно и ясно с размери. После има да избереш правилната категория като тип и повод за подарък. Има си поле където да сложиш тагове/фрази/ които да помагат търсенето, заглавието трябва да е от таговете които най-точно описват продукта за да излиза в търсачката. Има си и български групи където се обсъжда това.
5. ПР из нета. Има разни фейсбук групи, публикуване в туитър, tumblr и инстаграм и прочие губи време. Това е вече за напреднали.
Virtex - майстор
Проблема на Etsy, който е хубаво човек да знае преди да се занимава с него е навлизането на масови китайски сток и там. Т.е. става втори ebay.

Хора се оплакват, че купуват уж ръчно изработени стоки, които се оказват просто препродадени китайски боклуци. Съответно платформата започва да има проблеми.

Това води до сменяне на директора ( СЕО-то ) и уволняване на 8% от хората, работещи в Etsy

Ако човек предлага наистина уникални и ръчно изработени продукти е желателно да ги представи по добър начин там. Само казване,че са ръчно изработени не помага, всеки го твърди там ( дори китайските боклуци ). Това за мен примерно значи хубави и многобройни снимки, добро обяснение и т.н.

Не желая да "спъвам" някои ако иска да се пробва там, просто като информация го казвам, за да няма разочаровани ако решат да си направят магазин там.
vek - специалист
Да видим и една жена:
https://www.etsy.com/shop/Blissopia това е магазина й, но няма да й смятам парите, които изкарва, понеже повечето от нещата й са някави пейки или етажерки, което не става да се праща от БГ за САЩ. Все пак обърнрте внимание на цените й 200-400$ за пейка, има и комплекти пейка с маса за по 700-800$ :-) Има 950 продажби до сега. Не ги крие, ето ги тук:
https://www.etsy.com/shop/Blissopia/sold

Както и да е, искам да разгледаме ето този неин продукт:
https://www.etsy.com/listing/477185749/
Изображение

Люлка от една права дъска и въже за 112$
От последните й продажби тази люлка е най-често купуваната и стока. Продала е 10 парчета засега, може би заради пролетния сезон.

Показвам я понеже това е плосък продукт, може да се събере заедно с въжето в неголям пакет който не надхвърля 2 кг.
Така, че може да се изпрати до САЩ и Канада за 23лв. Майсторката си товари с още 20 $ за пощенски върху цената на продукта.
Най-долу в обяснението казва, че е "made to order", за което бях споменавал в поста с арабина на стр.2 по-горе.
При това иска 10 работни дни за изработката на продукта, след като е закупен.
Гост - специалист
Информацията много полезна, ама защо я научаваме чак с 2 години закъснение? За тия 2 години колко $$$ можеше да направим всички от гребенчета, поставки и люлки...
Ето
линкче ;-)

Разцъкайте и следващите страници. ;-)
hitarpetar - специалист
:-D :lol: :lol:
Явно на vek му е по-интересен другия сайт.
Повече предприемчиви хора има там :lol: :shock: :lol:
А относно закъснението много хора от БГ използват etsy
Въпрос на търсене е - в момента когато човек търси развитие и пазари
mavryt4o - майстор
За 3-4 години работа разбрах едно че по-добра реклама от кадърната работа няма.Когато почнах пусках обяви изкарвах неща на улицата.Сега отказвам поръчки избирам си ги.Всичко стана от уста на уста а живея в едно умряло село със 100 къщи.С занаят не се забогатява но и гладен не се остава.Ако не те мързи де.
Lisko - майстор
Е таа същата леко се е изхвърлила:
https://www.etsy.com/ca/listing/4636955 ... _active_20
Едно парче дРЪво с дупка в средата - хопала 120 долара, па макар и канадски.
Също и закачалката, която в сравнение с моято която направих наскоро бледнее :)
https://www.etsy.com/ca/listing/1958122 ... _active_21
Аз точно тая закачалка не бих я нарекъл ръстик. По-скоро бих я нарекъл - правена в час по трудово.
От материалите най-скъпи са металните части - всяка струва $3.50.
Скъп е труда. :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: