• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Всичко за дърводелството
a_stoev - майстор
itilien написа:
Ето това, което имам направено. Вдясно в коментара пише размерите и материала. Имам една наполовина готова, както и един почти готов часовник за стена.

https://www.facebook.com/ilarionov/medi ... 872&type=3


Само през фейса ли продаваш? Много добре изглеждат.
А от къде се купува по интересна дървесина?
itilien - специалист
Още не продавам никъде, само правя за момента :)
Дърво - основно от англия - ибей и онлайн магазини. Само дето цените са високи. Дъсчица абанос 50см х 7см х 0.8 см излиза към 50-60 лева с доставката.
vek - специалист
itilien написа:
Още не продавам никъде, само правя за момента :)
Аз си представях нещо такаво, като говореше за прицизност.
Наистина е трудно и отнема много време това. Много са стилни твойте. Ти ли си измисляш дизайна?

Снимките ти са много добри, фона, осветлението - професионално.
На мен ми липсва обаче близък план. Когато имаш прецизно изработено нещо трябва да го покажеш възможно в най-широк аспект, а то при теб няма никаъв. Така сам си сваляш от стойността на продукта. Разбираш ли, ти имаш екстри, които не си ги показал на зрителя.

Имам предвид трябва да дадеш от близо сглобките нещо такова :
Изображение

Аз бих дал още по близко:

Изображение
itilien - специалист
Да, дизайните са си мои. Това не са обаче снимки за продажба, просто съм направил по една снимка, за да ги показвам иначе знам, че трябват повече, с близки планове и различни ъгли. Аз със снимките нямам проблем, защото се занимавам с фотография, макар и пейзажна.
vek - специалист
Докато ги изработваш си прави и видео в процеса на работа. После го сглобяваш до малък клип 1-3 мин. И ги пускаш в ЮТ и ФБ. Има голям ефект. За съжаление аз се открехнат на това чак последните две-три години. Ако някой ми го беше казал преди 10-12 години да си снимам видео докато работя сега щях да имам милиони гледания в ЮТ.
Твойте са уникални и като добър фотограф и клиповете ти ще станат добри и ще има гледаемост.
itilien - специалист
Зная го тоя момент с клиповете, но нямам подходящи условия. Работя в коридора на апартамента, малко място, тясно, не е привлекателно, машините ми са самоделни, при това основно от дърво - тоест визуално непривлекателни :) - фабричните или са големи, или не могат да постигнат точността, която ми е нужна, или и двете заедно. Понеже мястото ми е малко и всичко винаги е претрупано по масата. Няма къде да се сложи освеление, работя на части в много дни по малко, въобще проблемна работа. Ако имах цяла стая за работилница щеше да е друго. А и май основно популярните клипове са тези, където детайлно се показва и обяснява как се прави нещо, с цел и другите да го правят.
vek - специалист
ПРЕВЪРНИ ИДЕЯТА СИ В ПАРИ

Какво ще кажете за 2 дървени кубчета по 2 см за 38 $ = 70 лв
Мислите ли, че това би се продавало ?
В чужбина? А в България?

Оказва се, че идеята и тук играе много по-печеливша роля отколкото труда, дизайна, машините или материала.
Затова се нядявам нещата, които показвме и коментираме в тази тема с колегите да провокират не толкова желание някой да ги копира, а да му генерират нови, може би на никого не хрумвали идеи.

Ето какво значи нова, никога не опитвана идея и как тя се превръща в пари.

Идеята на Трифон Михайлов е да ви създаде чувство, че уискито което пиете е току що налято от дъбова бъчва.
Просто се пускат две дъбови кубчета в чашата.

Изображение

Не, че вкуса ще се промени, но те създават атмосфера, за която хора дават 38 $.
Започнал е този бизнес преди 1 година с 160 лв инвестиция. В момента този му бизнес струва 250 000 лв.

Ето тук в това видео човека обяснява подробно как всяка идея може да превърнете в пари.
Струва си да се види от всеки предприемчив българин. (за по-нетърпеливите може да започнете да гледате от 1:20 мин)
https://www.facebook.com/trifon.mihaylo ... 3883632871

Ето му сайта специално за този продукт:
www.woowhiskey.com
itilien - специалист
Гледах го това видео оня ден, мисля, че пича се мъчи да си създаде имидж за по-успял, отколкото е.
В клипчето май говореше за годишен оборот от 250 000 лева, което обаче са само негови думи. Няма как да разберем колко е наистина. Има немалка вероятност просто да си създава имидж и реклама на продукта. Говори за кампанията си в индигого, обаче като погледнах там, видях, че събрал около 2200 долара от 130 и няколко човека. Това не ми изглежда като кой знае колко успешна кампания. Иначе кутията на тия кубчета е по-скъпа от тях като себестойност. И цената май е 19 долара, а не 38.
Virtex - майстор
itilien написа:
Зная го тоя момент с клиповете, но нямам подходящи условия. Работя в коридора на апартамента, малко място, тясно, не е привлекателно, машините ми са самоделни, при това основно от дърво - тоест визуално непривлекателни :) - фабричните или са големи, или не могат да постигнат точността, която ми е нужна, или и двете заедно. Понеже мястото ми е малко и всичко винаги е претрупано по масата. Няма къде да се сложи освеление, работя на части в много дни по малко, въобще проблемна работа. Ако имах цяла стая за работилница щеше да е друго. А и май основно популярните клипове са тези, където детайлно се показва и обяснява как се прави нещо, с цел и другите да го правят.
Не пречи да се пробва. А и нали като се търси уникален стил не се очаква да има лазери и CNC-та за десетки хиляди долари, за да се прави нещо. Едно bokeh при снимане, подходящо осветление и highlight на някои процедури може да доведе до интересно клипче. Така ще се покаже, че наистина ръчно се прави всеки детайл, не фабрични истории.

Относно снимането, уменията и местоположението - попаднах на интересна снимка, която смятам говори сама за себе си :)
Изображение

itilien написа:
Ето това, което имам направено. Вдясно в коментара пише размерите и материала. Имам една наполовина готова, както и един почти готов часовник за стена.

https://www.facebook.com/ilarionov/medi ... 872&type=3
Като съвет - направи снимките публични ако не са - в момента не може да се видят без login. Не всеки има facebook и съответно това може да е като пречка.

Иначе темата се продължава, което е супер. Дано vek продължава да споделя ( а и всеки, който има желание ), въпреки преобладаващото песимистично настроение на хората в България като цяло :)
itilien - специалист
Уж е публичен албума, ако не беше никой нямаше да го види май... Абе ще помисля нещо за клипчетата. То не е само въпрос на грозни инструменти, ами и на липса на пространство от където да се снима и освети.
Ето какво представляват нещата:

Банциг
Изображение

Фреза
Изображение

Фрезата стои върху ей тоя сандък, който заглушава шума от прахосмукачката
Изображение

Шлайф
Изображение
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: