• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
JustHappens - помощник
Здравейте, много ми харесва като хоби дърводелството наскоро го открих.Интересува ме хората който работят професионално като дърводелци да споделят какво представлява тази професия и какво е да работиш в цех за мебели да си монтажник-мебелист , шлайфист или подобни тъй като те ми излизат в сайтовете за работа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Най-общо казано, нямат почти нищо общо с дърводелството :-D
EDI - майстор
Таман тъй.Попрочети из раздела и ще разбереш за какво иде реч що годе.Като попрактикуваш една, две петилетки ще ти се изяснят нещата.
JustHappens - помощник
нед сеп 30, 2018 7:53 pmEDI написа:
Таман тъй.Попрочети из раздела и ще разбереш за какво иде реч що годе.Като попрактикуваш една, две петилетки ще ти се изяснят нещата.
Извинявам се за невежеството си по тая тема , потърсих информация но не намерих , ще съм благодарен ако ми обясните или покажете вече подобна тема.
turbocharged - специалист
https://m3.jobs.bg/front_job_search.php ... m=1&page=1
Дори и нищо да не знаеш за професията може да се научиш, това че имаш интерес от професията и искаш да я работиш не е малко.
mavryt4o - майстор
Като за начало запознай се с разликите между дърводелеца и мебелиста.Единия работи с дърво и може да ти направи
горе долу всичко от него (мебели от интериора и екстериора-маси ,столове,пейки,легла,също врати,прозорци и доста изделия за бита )другия работи с плоскостите и малко по-ограничено е ползването им.Двете неща като работа ,машини са доста различни общо казано.
Lisko - майстор
Не че съм я виждал тази картинка, но работата в цех си я представям скучна, тъй като сглабяш едни и същи неща, предварително подготвени и оразмерени. На конвейер.
Накрая минава и качествен контрол. Тогава какво остава от тебе в крайния продукт? Нищо освен мускулно усилие. Не искам да обиждам никого който е в подобна позиция, свестния човек се старае каквото и да прави, но разликата между цех и масова продукция и сам в къщи и уникални продукти е очевидна за всеки.
mavryt4o - майстор
пон окт 01, 2018 4:10 amLisko написа:
Не че съм я виждал тази картинка, но работата в цех си я представям скучна, тъй като сглабяш едни и същи неща, предварително подготвени и оразмерени. На конвейер.
Накрая минава и качествен контрол. Тогава какво остава от тебе в крайния продукт? Нищо освен мускулно усилие. Не искам да обиждам никого който е в подобна позиция, свестния човек се старае каквото и да прави, но разликата между цех и масова продукция и сам в къщи и уникални продукти е очевидна за всеки.
След като писах видях постовете на автора.Човека иска да работи с масив.Ако се лепнеш за някой майстор е най-добрия ти вариант.Ако ли не каквото и да работиш щом я има любовта към дървото ще постигнеш целите си.
EDI - майстор
Така си е, форума е жив пример.Тук има хора, които започнаха от нулата, вече продават много добри неща от дърво и смело могат да носят званието майстор.
Какви сайтове? Има ли свободни работни места в Европа? Планирам да се преместя в Германия и бих искал да знам къде да си търся работа?
  • 1
  • 2

Тема "Работа като мебелист ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: