Всичко за дърводелството
swenstyle - специалист
здравейте,

правя си гардероб, плоскостите дойдоха,, ще сглобявам с минификс и дибли, направих си шаблон, пробвах го - точен е, пробвах фрезера който си купих в ПДЧ и доста добре върви, обаче във МДФ не мърда, аз ли не натискам достатъчно незнам, за 10 секунди не можах да напредна и 1 мм, четох че има диамантени фрезери но все ми излизат за CNC машини, аз ще пробивам с ръчна бормашина, има ли такъв? 15 мм,
моя фрезер е 14 лева - http://www.tashev-galving.com/127+PRH+0 ... 0%B2%D0%BE

гледам този http://www.tashev-galving.com/127+TEK+2 ... 0%B2%D0%BE
по-скъп е, би трябвало да е по хубав, ако става ще купя него

крайния ми вариант е да пробия всичкото ПДЧ, и накрая да се мъча за 4-те дупки в мдф-а, с идеята че фрезера ще се изтъпи и трябва да го хвърля
radius - майстор
Където си рязал можело да ти пробият и за минификс.
Ако имаш само 4 дупки в МДФ и трябва да дадеш 50лв за фрезер, не разбирам защо ползваш тази система?
swenstyle - специалист
рязах в Нюман, питах, не пробиват сглобки. освен 4-те мдф сглобки имам и 100-тина в пдч. а със фрезера от 14 лв ще си пробия ПДЧ-то без грижи, и се мъча да ги пробивам МДФ, ако хич не става ще мисля дали да купувам скъпия.

всъшност си перефразирам въпроса така:
някой ползвал ли е скъпия фрезер, заслужава ли си покупката му? ще се усети ли разлика от евтиния?

сега ми хрумна че, центъра на фрезера е пирамида, която не е заточена, и пробих с обикновено свредло 3мм дупка, така че пирамидата да потъва без усилие, и фрезера започна да си реже нормално. така че май ще стане работата с наличния
Последна промяна от swenstyle на вт май 09, 2017 7:42 pm, променено общо 2 пъти.
radius - майстор
Аз ползвах винтове ( нямам сглобки с минификс) и за домашно производство мисля, че е по-доброто решение.

Тема "Фрезер за МДФ за бормашина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: