• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
root666 - специалист
Здравейте, подаряват ми един гардероб и бюфет, но са много големи и не мога да ги кача в колата, според вас дали се разглобяват?

https://s1.postimg.org/t3j30vovz/garderob.jpg

https://s2.postimg.org/wffyekl09/bufet.jpg
EDI - майстор
Гардероба вероятно е на шведска сглобка, долапа евентуално на секции, на етажи един вид.
lpoik - специалист
Teзи гардероби, освен вратите май не се рзглобяват.Все пак провери за някакви болтове. :?
shotik - майстор
Тези гардероби имат 8 планки ,през които с болтове се стягат страниците към плотовете. Освен това се сваля и гърба, на по- старите са с винтове с шлиц. Ако е малка колата ,трябва да се разделят и вратите от страниците .
За шкафа , горната част се разделя от долната, по- широка част .Отзад може да има някакви планки за съединяване, ако няма, то има дибли, които ги държат да не се разместват.
root666 - специалист
Ей тая информация чаках! Благодаря! Колата не е малка, Опел астра комби е, на дължина се побира около 1.75, на ширина около1.20, а на височина около .90 ...
shotik - майстор
root666 написа:
Ей тая информация чаках! Благодаря! Колата не е малка, Опел астра комби е, на дължина се побира около 1.75, на ширина около1.20, а на височина около .90 ...
Ако имаш голям багажник, може врата и страница да не разделяш, слагаш ги отгоре, като между тях слагаш велпапе, за да не се драскат, за шкафа - малките части отгоре, галямата в колата , ако се събере.

Със Шкода Фелиция комби съм прекарвал подобен гардероб по начина , написан по-горе.
А със Сеат Кордоба Варио съм прекарвал разглобен 4 - крилен гардероб с надстройка на един курс !
MamaMy - майстор
От един такъв "орехов" гардероб и една спалня комплект с него правя в момента кучешка колиба. Разглабят се чудесно стига някой да не е творил допълнително. Най-често дъното е с допълнително укрепване с пирони :-D
Chefo77 - майстор
root666 написа:
Ей тая информация чаках! Благодаря! Колата не е малка, Опел астра комби е, на дължина се побира около 1.75, на ширина около1.20, а на височина около .90 ...
Не се заблуждавай, това са бруто мерки - посмъртно не можеш да вкараш нещо с посочените размери вътре. Вярвай ми, казвам го като заблуден собственик на по-ръбест автомобил с по-голям багажник :lol: Преди време смело нарязахме на две части едни ОСБ плоскости (244х122 см) - на квадрати - с идеята да влязат. Е, не влязоха ното по ширина, нито по диагонал, и докато умувахме защо и на колко още трябва да ги нарежем, дойде някакъв пич, гледа ни, гледа ни ... пита защо се мъчим, а не качим плоскостите на тавана. :lol: :lol:
Та в този ред на мисли - на тавана се транспортират твоите неща. :wink:
root666 - специалист
Вчера ходих да ги разгледам по подробно, не видях да имат разглобки. Гардероба може да се раздели на две части по височина, хванати са с 6 видии за права отвертка през дъното. На бюфрета взех най-горната чат, тя беше свободна, но другите две не видях как ще се разделят. Отзад имаше дата произведени са 1959. На тавана на колата не знам дали ще стане, страшно са тежки...
crez - майстор
Гардероба се разглобява лесно. Махаш най-напред вратите,след това гърба.Страниците са с дибли за тавана и основата и имат или винтове или стар вид шведска сглобка(винт с резба завит на ъглова планка закачен на страницата завиващ се в плоска гайка завита на основата или тавана) След това с удари разлепваш частите (ако някоя дибла се счупи при сглобяването я сменяш) Бюфета по същия начин,братите,гърба, след това с удари разлепваш страниците от тавана и дъното.
  • 1
  • 2

Тема "Разглобяване гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: