• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
EDI написа:
Говоря за тези марки, дето се намират у нас.От чужбината вече избора е доста по-голям.Както всяка машина от подобен хоби клас и ДЖЕТ-ката си има косяци, но са по-малко от подобните машини и лесно се коригират.
Да щрайхмус от подобен модел е ремонтопригоден,защото моя визуално е абсолютно същия. Зъбчатите колела са херметически затворени в кутия и е невъзможно да проникне прах. Единствения му кусур са 4-те метални държача които държат валовете,те са проектирани да са от мек метал и първо те да се износят а не остта на вала която е скъпа 300$ докато държача е 4 лв и може да се изработи от фрезист
sbh - специалист
Аз имам METABO DH-330 и мога да споделя мнение само за него. Ползвам го повече от десет години и единственият кусур, който има е че в студено време гумените валяци се втвърдяват и започват да приплъзват. Преди година се наложи да обърна ножовете и се оказа, че цялата операция става само с отвертка и не изисква никаква последваща настройка. Тази машина, според мен може да работи нормално само с аспирация, защото произвежда твърде много стружки особено при по-широки дъски.
Като цяло Тритон ми хареса но в ибей не видях цена 500-600лв.Засега джета се приближава най-много към цена и параметри.
profesionalist_wood - майстор
Beemaster написа:
Като цяло Тритон ми хареса но в ибей не видях цена 500-600лв.Засега джета се приближава най-много към цена и параметри.
В линка е написано - 547 лв е тритона плюс 6 паунда доставка за цяла Англия(даваш им адреса на офиса на българския Гъбко в Лондон и те ти го доставят за 2,50 килото по спомен в БГ)
В линка е написано - 547 лв е тритона плюс 6 паунда доставка за цяла Англия(даваш им адреса на офиса на българския Гъбко в Лондон и те ти го доставят за 2,50 килото по спомен в БГ)[/quote]

Благодаря за линка не знаех за Гъбко и почнах да правя схеми как я прибера в България.
fillme - специалист
Beemaster написа:
Здравейте отдавна чета форума и го намирам за много полезен.Занимавам се с дърводелство непрофесионално.Правя си кошерите.Имам българска плания произведена 60-те години-чугунова,циркуляр Ейнхел - който изобщо не харесвам но върши работа.[/img]
За малко да си взема този щрайхмус на половин цена от OLX, но когато попитах търговеца какво му има че го продава на тая цена той веднага я качи със 100лв. В последствие видях метабо з под 1000 лв в ибей...
Колкото до циркулярът ти предлагам да проследиш видеотата на един нашенец, който се е захванал да го подобри. https://www.youtube.com/watch?v=iuDZPD7pDt0 това е първото видео предстоят още след като го разглоби.
Много полезно видео. С нетърпение очаквам следващото тъй като и аз съм замислил да си правя плот за циркуляра.
Здравейте.В накрая поръчах JET JWP-12.Като цяло машинката е добра,работи перфектно.Всички изгладени дъски са с еднакъв размер по цялата дължина и ширина.Като недостатъци мога да посоча само разположението на тръбата за извеждане на стърготината и това че блока редуктор -двигател загрява доста.Това със загряването може и да е нормално, нямам база за сравнение с подобни машини.Само че резервните ножове с които бе доставен щрайхмуса ми се струва са заточвани допълнително. Тоест има два ъгъла на заточване. Единия с по малък ъгъл заводския и още едно заточване с по-голям ъгъл.Не успях да разгледам добре ножовете монтирани на главата но ми се струва че и те са по същия начин заточени.Което ме навежда на мисълта че ножовете са използвани и заточвани допълнително.Моля някой друг с такава машина да сподели как са при него ножовете.И още нещо има ли някаква поддръжка на редуктора.В описанието никъде не се споменава за смазване или някакви специални грижи.
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за Guede GMH 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: